Selçuk İplik’e Gaziantep’in Yıldızı ödülü

Gaziantep Sanayi Odası tarafından organize edilen 2015 Gaziantep’in Yıldızları Ödül Töreni’nde Gaziantep’in kalkınmasında ve geleceğe taşınmasında öne çıkan firmalara plaket verildi. Ödül alanlar arasında Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Selçuk İplik de vardı.

selçuk iplikSelçuk Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bilal Kara, kentin sanayi ve ticaretine en iyi şekilde katkı sunmak amacıyla kurumsal bir şekilde hedef büyüttüklerini dile getirdi. Önümüzdeki yıllarda bu sıralamalarda daha yukarılara çıkmak için çalışacaklarını dile getiren Kara, ‘’Her yıl ilk 500 içinde yer alıyoruz. Türkiiye genelinde 350’inci, Gaziantep’te ise 12. Sırada yer aldık. Marifet iltifata tabidir. Başarının ödüllendirilmesi elbette güzel. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda daha yukarılara çıkmak’’ dedi. Kara, GSO’nun geleneksel hale getirdiği ödül töreninin bu yılda güzel bir katılı ve organizasyonla gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi. Aydın AKYÜREK http://gaziantepgunes.com

 

logo selçuk iplikSELÇUK İPLİK hakkında
Selçuk İplik 110 ton/gün iplik, 45 ton/gün ham yuvarlak örme kumaş ve 25 ton/gün boyalı kumaş kapasitesine sahiptir. Bugün 1100 kişilik istihdamı, 48000 iğ ile ring tesislerinde, 12500 eğirme ünitesi ile OE tesislerinde, 1360 eğirme ünitesi ile vortex tesisinde, 1650 iğ ile büküm tesisinde, 92 adet örgü makinesi ile yuvarlak örme tesisinde, 26 adet HT tipi makinesi ile boyahane tesisinde, kendi elektriğini üreten bir firma olarak Türkiye’de dünyaya hizmet sunmaktadır. Dört farklı lokalde bulunan 12 farklı birimden oluşan Selçuk İplik 92000 m2 kapalı olmak üzere toplam 169000 m2 alan üzerine konuşlanmıştır. İtalya, Fransa, Yunanistan, Portekiz, Bulgaristan, İspanya, İsviçre, Letonya, Danimarka, Polonya, Estonya, Belçika, İngiltere, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Almanya, Brezilya, Mısır, Tunus, Cezayir, Fas ve Japonya olmak üzere yaptığı ihracat ile Türkiye İhracatçıları içinde 2007 de 478. 2008 de 502. 2009 da 374. olarak ihracattaki başarısını kanıtlamıştır. Selçuk İplik teknolojiyi ticari güvenle buluşturmayı kendine ilke edinmiştir.

Share this post:

Related Posts

One Comment

  1. Başarılarınızın devamını dileriz gaziantepli olarak.

Leave a Comment