LC Waikiki Yalova’da fabrika için arsa satın aldı

Türkiye’nin hazır giyim devi LC Waikiki, Yalova’da fabrika kurmayı planlıyor. Altınova yolu üzerindeki Nurova Çiftliğinden 3 bin dönüm yer alan firma, üretim alanını daha da genişletmeyi hedefliyor.

koeksiyonKonuyla ilgili açıklamada bulunan Yalova Kent Konseyi Başkanı Şükrü Önder, “Tekstille ilgili olarak da önemli imalatçılar Yalova’dan yer arıyorlar. LC Waikiki Firması da bunlardan birisi. Firma Nurova Çiftliğinden 3 bin dönüm yer aldı. Orası da tekstil sanayi olarak faaliyete geçecek. Yalova’ya tekstil sanayi kurulursa burada bazı dengeler değişecektir. Yalova’da sanayi konusunda seçici olmalıyız. Tekstil Sanayi, Yalova’ya gelirse Yalova’nın geleceği çok parlak” dedi. Kaynak: www.yalovamiz.com

LC Waikiki Hakkında

LC Waikiki, 1985 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir.
“İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” felsefesi ile bugün 28 ülkede 595 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır.
LC Waikiki, 2009 yılında ilk adımını Romanya’da atarak başladığı yurt dışı yatırımları ile “2023 yılına kadar Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı’’ hedeflemektedir.

Türkiye’de “2013’te Hazır Giyim Alanında En Beğenilen Şirket” seçilen grubun temelleri, Safranbolulu Dizdar ailesi ile Malatyalı Küçük ve Kısacık aileleri tarafından 1988 yılında atılmıştır.
Bugün, LC Waikiki Mağazacılık A.Ş.’nin hisseleri Dizdar, Küçük, Kısacık ve Amouyal aileleri tarafından yönetilmektedir.

Marmara-Forum-LC-WaikikiLC Waikiki Ortakları
Mustafa Küçük
Vahap Küçük
Halis Küçük
Şefik Yılmaz Dizdar
Leyla Dizdar
Ayşe Pürlen Dizdar
Pamir Güçlü Dizdar
Georges Amouyal
İsmail Hakkı Kısacık
Yalçın Çağlar
Murat Mısırlı
Muzaffer Mustafa İşçan
Muhammed Mazlum Yıldırım

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment