Aktin Tekstil iflas erteleme istedi

logoTekstil sanayinin önemli firmalarından biri olan Aktin Tekstil İthalat İhracat Tic. ve San. A.Ş iflas erteleme talebinde bulundu. Bakırköy 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruda şirket için alacaklılara karşı koruma kararı alındı. Şirkete bağlı Global Enerji için de iflas erteleme talep edildi.

Davacı Global Enerji Elektrik Üretim ve A.Ş., Aktin Tekstil İthalat İhracat Tic. ve San. A.Ş.. tarafından aleyhine açılan İflas (İflasın Ertelenmesi) davası nedeniyle;
İtiraz eden alacaklıların İlan Tarihlerinden İtibaren 15 Gün İçinde Ü.K.nun 166/2. ve 173/2. Maddeleri Gereğince, mahkememizin 2016/263 E SAYILI DOSYASINA MÜDAHALE VEYA İTİRAZDA BULUNABİLECEKLERİ, delillerini en geç 2 hafta içerisinde ibraz etmeleri gerektiği, haklarının zedelendiğini iddia eden gerçek veya tüzel kişilerin 15 gün içinde mahkememize başvurarak müdahale talep edebilecekleri hususunun ilanına yapılacak olan yargılamada kanuni bir vekil ile temsil ettirebilecekleri, aksi takdirde H.M.K.nun hükümleri gereğince, açılan bu davanın yargılaması 08/04/2016 günü saat 10:00’a bırakılmıştır.
İ.İ.K ‘nun 173/2 maddesi uyarınca alacaklıların, itiraz etmek isteyenlerin ve davaya katılmak isteyenlerin ilandan itibaren 15 gün içinde mahkememize müracaat etmeleri ilanen tebliğ olunur olunur. 25/03/2016

Aktin Tekstil Hakkında
Aktin Tekstil, 1984 yılında Prof.Dr.Yusuf Ziya Aksu tarafından kurulmuştur. Aktin Tekstil  iplik alım – satım, iplik boyama ve iplik örme ( düz, yuvarlak örme ve çorap imalatı ) alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirket merkezi İstanbul’da Atatürk Havalimanına çok yakın bir mesafededir. Boyahane ise İstanbul’un 110 km batısındaki Çorlu – Velimeşe bölgesinde konumlanmıştır. Boyahane 32.000 metrekare arazi üzerinde 21.000 metrekare kapalı alan üzerine kurulmuştur. Bu dev tesisi, 10 milyon amerikan dolarının üzerindeki kayıtlı sermayesi ve 28 adet Alman menşeli kazanı ile yıllık 4200 ton boyalı iplik üretimi kapasitesine sahiptir.

 

19-b

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment