Hasan Korkmazcan: İstanbul’da artık sağlıklı ve verimli üretim yapmak zor

IMG_8231Ribanateks Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı, ÖRSAD eski başkan vekili Hasan Korkmazcan, son günlerde yeniden gündeme gelen Örme İhtisas Sanayi Bölgesi projesi konusunda örme sanayi portalına özel röportaj verdi.

ÖRSAD’ın bir süredir üzerinde çalıştığı ve son günlerde yeniden hızlanan sanayi bölgesi çalışmalarının sevindirici olduğunu dile getiren Korkmazcan,  çalışmaların en kısa zamanda sonuçlanması temennisinde bulundu.

Örmecilerin artık İstanbul şartlarında sağlıklı ve verimli üretim yapmalarının şansının kalmadığını bu nedenle de bir an önce alt yapısı hazır, modern üretim şartlarına sahip sanayi bölgelerinde toplanmasının gerekli olduğunu ifade eden Korkmazcan, firma olarak bu gerçeği önceden görerek Lüleburgaz’da Çorlu Sanayi bölgesine yakın bir yerde 34 dönümlük bir arazi alarak burada 10 bin metrekare kapalı alan üzerine bir fabrika inşa ettiklerini ve fabrikanın bir iki ay içinde faaliyete geçeceğini söyledi.

Hasan Korkmazcan, İstanbul’daki  örmecileri imkanları ölçüsünde hakaret ederek şehrin dışında üretime daha müsait yerlerde, mümkün olursa bir organize sanayi bölgesine taşınmalarını önerdi.

Önemli ve çarpıcı bilgiler veren Hasan Korkmazcan’ın konuyla ilgili söylediklerini aşağıdaki röportajda izleyebilirsiniz.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment