COTTON USA Paris Texworld fuarında

COTTON USA 12-15 Eylül 2016 tarihleri arasında Paris Texworld fuarındaki standında moda endüstrisi tedarik zincirine Amerikan pamuğunu tanıtarak tedarik desteği sundu.

photo-5COTTON USA ziyaretçilere sorumlulukla üretilen Amerikan pamuğu hakkında kapsamlı bilgi verirken, global pamuk pazarındaki gelişmeler, pazar ve tüketici araştırmalarından elde edilen güncel bulgular, ayrıca devam eden Lisans, Pazarlama ve Sourcing Programları ile ilgili detaylar da sundu.

COTTON USA, önemli bölgelere yapılan organize satınalma ziyaretlerini de içeren Sourcing Programı sayesinde tedarik ile ilgili konularda proaktif destek sağlamakta. Diğer yandan katılımcılar standı ziyaret ettiklerinde COTTON USA Pazarlama ve Lisanslama Programlarını da keşfetme ve COTON USA’in dünya çapındaki lider marka ve perakendecilerle yaptığı işbirliği hakkında bilgi edindiler.

Pamuk, doğal ve yenilenebilir bir elyaf olarak bilinirken A.B.D.’ndeki pamuk üreticileri sorumlu pamuk üretimi uygulamalarında öncülük etmekte. Amerikan pamuğunun su kaynakları ve mahsul koruma, habitat ve toprak muhafazası konularında sürekli gelişme ile ilgili başarı geçmişi bulunmakta. A.B.D. sisteminin şeffaflığı sürekli izlenmeye ve gelişmeye olanak tanımakta. Yaklaşık olarak 13.000 Amerikalı pamuk çiftçisi Birleşik Devletler hükümetinin sıkı düzenleyici yönetmeliklerine bağlı kalırken sürekli gelişme prensibine de adanmış durumdalar.

COTTON USA standında, tekstil ticareti işinde olanlar Avustralya ve A.B.D. tarafından kurulan Cotton LEADS™ programının üretici, marka ve perakendecilere nasıl güvenilir pamuk tedarik zinciri çözümü ve bu ülkelerden kullanılan ham maddenin sorumlulukla üretilip tanımlandığına dair güven sunduğunu öğrendi fırsatı yakaladı.

COTTON USA, üretim ve pazarlamanın bütün aşamalarında Amerikan pamuğundan üretilen ürünleri tanımlayan ayrıcalıklı bir marka bileşenidir. 1989’dan beri 51.000’den fazla ürün grubu ve 3,8 milyar ürünün gururla taşıdığı COTTON USA isminin güçlü tükteici bilinci ve COTTON USA yönelik tercihi bulunmakta.

COTTON USA

cci_stacked_tm_pantone301c-rev_2COTTON USA Amerikan pamuğunun global markasıdır. Dünya genelinde duyarlı insanlar tarafından iplik haline getirilen, dokunan ve giyilen COTTON USA, saflık, kalite ve sorumluluk konularında mihenk taşıdır. A.B.D. pamuk endüstrisinin bütün yedi sektörü tarafından desteklenen COTTON USA, doğadakinin en iyisini sunrak hayatlara dokunmakta. Washington, Memphis, Londra, Hong Kong, Seul ve Şangay’daki ofislerinin yanında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede temsil edilen COTTON USA, dünya çapında Amerikan pamuğu ve Amerikan pamuğundan mamul ürünler için pazarı güçlendirme ve bilgilendirmede en önemli rolu oynamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.cottonusa.org web sitemizi ziyaret edin.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment