İplik Fuarı Tüyap’ta başladı

Türk İplik Sanayi, yatırım kapasitesi, ihracat potansiyeli, dokuma ve örme kumaş üretimine sağladığı hammadde ile tekstil sektörünün lokomotifi konumunda. Dünyanın önemli iplik üreticilerinden olan Türkiye, 2-5 Şubat tarihleri arasında 215 iplik üreticisinin katıldığı TÜYAP 14. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’nda gücünü sergiliyor.

İstanbul İplik Fuarı, üretimde Avrupa’da birinci, dünyada ise ilk üçte yer alan Türk İplik sektörünün mevcut ihracatını koruyarak, yeni pazarlara ulaşmasına imkan sağlıyor. Fuar, Dünyanın ikinci büyük İplik Fuarı olma ünvanını da taşıyor.

18 Ülkeden Katılımcı

14.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı’na 18 Ülkeden 215 katılımcı firma ve firma temsilciliği katılıyor. Dünya iplik piyasalarının ve kumaş üreticilerinin merakla beklediği fuara yurt dışından da büyük ilgi var.

Azerbaycan, Bulgaristan, Ermenistan, Fas, Gürcistan, Hindistan, İran, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Rusya, Sırbistan, Suriye, Tunus ve Ukrayna’dan gelen satın alım yetkilileri, aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptılar, Türk üreticilerle iş bağlantıları kurmak için gün saymaya başladılar.

Bursa, Denizli, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Uşak başta olmak üzere Tekstil üretiminin yoğun olduğu illerden de ziyaretçi akını bekleniyor.

14.Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, Knitting Tech 2017- 26. Uluslararası Örgü, Çorap, Nakış Makineleri ve Yan Sanayileri Fuarı ile eşzamanlı gerçekleştiriliyor.

Fuara Özel Etkinlikler

Ziyaretçilere ilgi çekici deneyimler sunan etkinlik alanları, ticari faaliyetlere renk katıyor. Fuarlar, başta Denizli Ticaret Odası tarafından organize edilen ‘Otantik Dokuma Tezgahı’ olmak üzere, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Zeugma’nın simgesi haline gelen pek çok mozaiğin motif olarak kullanıldığı sergisi’ ve Hindistan Milli Katılım Firmaları tarafından düzenlenen ikili görüşmelere ev sahipliği yapıyor.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 14.Uluslararası İstanbul İplik ve Knitting Tech Fuarları 2-4 Şubat Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 10:00–19:00, 5 Şubat Pazar günü 10:00–18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment