20 Milyon Avroluk Etrofil İplik Fabrikası Açıldı

Yalova’da Acme Group tarafından 20 milyon Euro’luk bir yatırım olan Etrofil İplik Fabrikası’nın açılışı 10 Martta gerçekleştirildi.

Acme Group bünyesinde yer alan ve iplik sektöründe faaliyet gösteren Etrofil, Avrupa’da benzeri olmayan yeni fabrikasının resmi açılışını gerçekleştirdi. Yün, angora ve kaşmir iplik üretecek fabrika Yalova Kirazlı Sanayi Sitesi’nde 128 kişilik istihdamla kapılarını açtı. Açılışa Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İTO Başkanı İbrahim Çağlar, İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral ile çok sayıda davetli katıldı.

Acme Group Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı ise Acme Group bünyesinde 600 kişiye istihdam sağladıklarını söyledi. Fabrikayı ilk etapta 128 kişilik istihdamla açtıklarını söyleyen Batallı, “Kendi grup bünyemiz içerisinde Etrofil Tekstil, araç muayene istasyonları ve en son da bizim göz bebeğimiz olan, Türkiye’ye sadece marka yapmak için yola çıktığımız bugün de iyi bir yere gelmiş olan Artemis Halı’yı biz bünyemizde barındırıyoruz. Rabbim daha büyüklerini, daha çok işçi çalıştıracağımız, istihdam yaratacağımız işler yapmayı hepimize nasip eder inşallah” dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ito-baskani-caglar-istihdama-en-cok-katkiyi-te-40391061

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment