Karl Mayer PRODYE-R’yi Piyasaya Sürdü

KARL MAYER, halat boyama işlemi için özel olarak hazırlanmış bir boyama makinesi olan PRODYE-R’yi piyasaya sürdü

Jeans, giyim sektörünün önemli bir dalıdır. Denimde modasında özellikler ve görünümler sık sık değişiyor, böylece sürekli trend oluyorlar. Farklı görünümler, farklı üretim teknikleriyle, özellikle de ilgili boyama süreçleriyle yaratılabilmektedir. Moda kot için kullanılan kumaşlar normalde eğik boyama işlemi ile boyanırken klasik Amerikan mavi kot üretmek için kullanılan kumaşlar halat boyama işlemi ile boyanır.

Karl Mayer, her iki proses için de PRODYE-R sistemi şeklinde en uygun boyama teknolojisini sunuyor. Son üç yılda, Karl Mayer PRODYE sistemiyle çalışan sekiz makinesini Türkiye’ye teslim etti. Şirket bir süredir, özellikle Türkiye pazarı için yeni ip boyama uygulamaları geliştirmeye çalışıyor.

PRODYE-R teknolojisi, Karl Mayer’de üç yıllık geliştirme çalışmalarının teknik başarılarını bir araya getiriyor ve indigo boyamada maksimum performans sergiliyor. Pazardaki benzer sistemlere kıyasla, bu yenilikçi teknolojinin, su tüketimini pratikte yaklaşık % 30 oranında düşürdüğü, iplik harcını düşürdüğü ve daha derin indigo tonları ürettiği söyleniyor. Üreticiye göre, verimlilik hafif kot işlerken neredeyse iki kat daha yüksek.

Bu benzersiz performans, Double Vario boyama ünitesi de dahil olmak üzere bir takım teknik özelliklerin sonucudur . Bu uygulama sistemi PRODYE-R sisteminin ana unsurudur. Optimize edilmiş akış modelleri ve verimliliğinin, ön işlem ve boyama esnasında esnek ve prosese özgü daldırma uzunlukları ve sürelerine neden olduğu söylenmektedir.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment