Groz-Beckert Nonwoven Hattının Açılışını Yaptı

Groz-Beckert Almanya’daki Teknoloji ve Geliştirme Merkezinde kesik elyaf iğneleme hattının açılışını yaptı.

2014 yılında yapılan bir anket ile yeni bir nonwoven hattının müşterilerin hangi taleplerinin karşılanabileceği araştırıldı. Bu araştırma sonuçları 13 Mart 2017 tarihinden itibaren Groz-Beckert’in genel merkezinin bulunduğu Albstadt, Almanya’da  faaliyete geçen komple nonwoven hattı ile gerçeğe dönüştü. Bu yatırım ile Groz-Beckert müşterileri; yeni projeler, denemeler, müşterek geliştirmeler, küçük miktarlı üretim çalışmaları gibi birçok konuda destek alabilecekler.

13 Mart 2017 tarihinde Dünyadan sektör temsilcilerinin ve uzmanlarının katıldığı açılış davetine, Türkiye’den ise Pimsa Otomotiv Tekstilleri A.Ş. Genel Müdürü Serdar Sezer  ve Şiteks-Şişmanlar Tekstil A.Ş. Proje Mühendisi Serdar Evirgen ve Üretim Mühendisi Devrim Şeker katıldılar. Misafirler 14 Mart 2017 tarihinde ise Groz-Beckert Academy eğitimine katılarak teknik bilgilerini zenginleştirme imkanı buldular.

Groz-Beckert sağladığı servis hizmetlerini, uygulama danışmanlığı kalitesini daha yükseltmiş oluyor. Söz konusu merkezde gerek nonwoven ürünlerinin geliştirilmesi, gerekse de özel uygulama alanları için iğne geliştirilme çalışmaları müşterek olarak yapılabilecektir.

Balya açıcıdan itibaren, tarak, ön iğneleme ve son iğneleme hattı ile, 1500mm eninde , 50-1500 gr/m2 aralığında pilot üretim imkanı sağlanmaktadır.Sentetik, yarı sentetik, doğal ,ve inorganik elyaflar çalışabilmektedir.0.9-17 dtex inceliğinde, 90mm uzunluğundaki  elyaflar işlenebilmektedir.

1200 den fazla aktif kullanılan iğne tipi ile Groz-Beckert, müşterilerinin otomobil, filtre, geotekstil, suni deri ve diğer alanlardaki araştırma ve geliştirme taleplerine cevap verebilmektedir. Çalışmalar daha iyi bir yüzey kalitesi, mukavemet gibi konularda da yapılabilmektedir.

Groz-Becket aşağıdaki gibi dört farklı aşamalı destek sunmaktadır;

  1. Komple hat kullanımı
  2. Sericiden sonra, optimizasyon ünitesinden itibaren kullanımı
  3. Ön iğnelemeden itibaren kullanımı
  4. Ana iğnelemede kullanımı

Ayrıca test ve laboratuar hizmetleri de sunulmaktadır. Daha detaylı bilgileri www.groz-beckert.com adresinde ve “myGrozBeckert” uygulamasında bulabilirsiniz.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment