Shima KnitPLM Yazılımını Piyasaya Sundu

Japonya’nın önde gelen bilgisayarlı düz örgü makinesi üreticisi Shima Seiki, düz örme endüstrisi için özel olarak tasarlanmış yeni Shima KnitPLM yazılımını duyurdu.

Japon düz örgü makinesi üreticisi Shima Seiki, üretim otomasyonunu gerçekleştirmek için IoT’nin güçlü bir uygulaması olan ve düz örgü için özel olarak tasarlanmış olan yeni Shima KnitPLM® yazılımını piyasaya sürdü.

Trikotajda planlamadan üretime kadar tüm üretim sürecin izlenebildiği, üretim verimliliğini en üst düzeye çıkaran Shima KnitPLM’in SPP, SPC ve SPR3 olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor.

Shima Üretim Planlama (SPP) yazılımı, kullanıcının mevcut ERP sistemi tarafından yönetilen üretim sipariş bilgilerini temel alan üretim planlaması ve makine atamasını yönetiyor. Ayrıca, ERP olmayan kullanıcılar bile üretim sipariş bilgileri girişi yapabilir. SPP ile oluşturulan üretim planları, ilerlemenin programa göre yönetilebildiği SPR3’e otomatik gönderilebilir.

İkinci yazılım olan SPP tarafından sağlanan zamanlama verilerine dayanarak otomatik olarak gerekli üretim verilerini tek tek makinelere gönderebilen, iş yükünü azaltan ve hataları önleyen bir veri dağıtım sistemi olan Shima Üretim Kontrolü (SPP).

Son yazılım olan Shima Üretim Raporu 3 (SPR3), bir üretim yönetim sistemidir ve SPR2’nin yeni ve geliştirilmiş bir versiyonudur. SPR3, mevcut ERP sistemleri ile bağlantı kurabilir ve makine operatörlerinin yönetimini sağlayabilir ve – üretim durduğunda – durma zamanı ve nedeni. Ayrıca, bulut servisini kullanarak, fabrika işletim koşulları ve münferit siparişler için üretim durumu uzaktan her an teyit edilebilir.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment