Yuvarlak Örgüde Hangi Makineler Çalışıyor?

2017 yılın ilk 4 ayı nasıl geçti. Referandum sonrası piyasada neler oluyor? Sizler için sektör oyuncularına sorduk. İşte yanıtları: 

Yuvarlak örgü piyasasının son dört ayını ve referandum sonrası piyasada yaşanan hareketliliği sektör oyuncularına sorduk. Birçoğunun ortak değerlendirmesi referandum sonrası bir hareketliliğin olduğu yönünde. Özellikle süpremde ciddi bir hareketlenme olduğu, bunun yanında ribana ve üç iplikte de canlanma olduğu dile getiriliyor.

Vahit Dikilitaş

Mertaş Örme / Vahit Dikilitaş: Hareketlilik aslında yeni değil, 2 aydır var. Referandum sonrası çok olağan dışı bir canlanma göremedim. Aksine bir yavaşlama olduğu kanaatindeyim. Dolarda düşüş olurken iplikçiler üç kez zam yaptı. Bu piyasa için rahatsız edici bir durum. Dolar düşerken bu zammı anlamakta zorlanıyoruz.

 

 

Murat Gür

Artı Tekstil Örme / : Referandum sonrasında düz süpremde bir hareketlenme var. Ne kadar sürer bilemiyorum. Ayrıca ribana ve üç iplikte hareketlilik gözlemliyorum. Buna karşın ringelde uzun süredir bir durgunluk var. Jakarda da yavaşlık sözkonusu. Örme piyasasının ilk 4 ayını baktığımızda geçmiş yıllara göre durgun olduğunu söyleyebilirim. Eskiden en hareketli dönemleri ilk 4 ayda görürdük. Bu sene olmadı. Bunda referandumun ve kurlardaki artışın etkisi olabilir. Hammadde maliyetleri işleri yavaşlattı.

 

 

Çetin Akçam

Akçam  Tekstil / Çetin Akçam: ilk 4 ay durgundu. Şu an bir hareketlenme var fakat referandumun sona ermiş olmasından kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Zaten sezon olarak haraketin başlaması gereken bir dönemdeyiz.

 

 

Hamit Boz

Tekspart / Hamit Boz: Referandum sonrası biraz canlanma var. Özellikle Güngören bölgesinde süprem çalışan örmecilerin hareketli olduğunu görüyoruz. 4 aylık dönem içinde en hareketli dönemi şu sıralarda görüyoruz. Doların düşmesi ve referandumun bitmesi bu canlanmayı sağlamış olabilir.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment