Lenzing’den Çevre Dostu EcoVero Viskon

Tekstil elyafları üreticisi Lenzing, endüstrideki en düşük çevresel etkiye sahip, çevre dostu viskon ürettiğini duyurdu.

Sürdürülebilirlik yolunda bir kilometre taşı olacağı söylenen yeni nesil elyafın EcoVero adlı olduğu açıklandı. Firma bu önemli gelişmeyi şu cümlelerle duyurdu.  “Tüketicilerin çevre bilinci, son on yılda, moda ve tekstil endüstrisinde istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Tekstil tüketiminin 2025 yılına kadar iki katına çıkması bekleniyor ve endüstri, endişe verici derecede karbon ayak izine karşı daha sürdürülebilir çözümler arıyor. Lenzing bu bilinçle çevre dostu hammaddelerin geliştirilmesi için çalışıyor. EcoVero bu çabanın eseri.”

Lenzing viskoz üretimi sırasında sıkı çevre standartlarını uygular ve çevre dostu üretim sürecini gerçekleştirmek için 1 yılda milyonlarca dolar yatırım yaptı. EcoVero lifleri, Lenzing’e göre, FSC gibi endüstri lideri dernekler tarafından onaylanan sürdürülebilir ormancılık plantasyonlarından gelen, doğal ve yenilenebilir bir hammadde olan ahşaptan üretilmektedir. 

Kaynak: http://www.knittingindustry.com/new-eco-viscose-fibre-from-lenzing/#sthash.RZIDjfoH.dpuf

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment