TGSD’den Anadolu’daki Üreticilere Çağrı

TGSD Başkanı Şeref Fayat “Anadolu hazır giyim üretimi açısından çok stratejik öneme sahip. Hazır giyim ihracatından en yüksek payı alan iller arasında İstanbul’dan sonra İzmir, Denizli, Bursa, Adıyaman, Mardin, Tekirdağ, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Batman, Adana, Malatya, Ordu, Kırklareli, Tokat ve Mersin yer alıyor. Anadolu’da faaliyet gösteren tüm üreticilere çağrı yapıyoruz: “Ekim ayında bir arada olalım. Üretim gücümüzle, 3 milyar dolarlık anlaşmaya birlikte imza atalım” dedi.

Şeref Fayat

Konferans önemli işbirliklerine de zemin hazırlayacak

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) 10. İSTANBUL MODA KONFERANSI’nı bu yıl, 11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da “Why Turkey”teması ile gerçekleştiriyor. Konferans’ta Türkiye’de hazır giyim sektörünün gücü, sürdürülebilirlik anlayışı ve bölgede rakipsiz bir iş ortağı olarak yetkinlikleri vurgulanacak.

Konferansın ikinci gününde  B2B-İkili İş Görüşmeleri Platformu oluşturulacak. Konferansın ayrılmaz bir parçası olan ve geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da binin üzerinde ikili görüşmeye sahne olması beklenen Platform katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Boyner, DeFacto, Koton gibi yerli, Bestseller, El Corte Ingles, Hermes Otto, Marks & Spencer, New Look, Pimkie, Spring Near East Manufacturing, Varner ve VFgibi yabancı hazır giyim sektörünün çok önemli alım ofisleri ve markalarını ağırlayacak olan platformun çok sayıda iş anlaşmasına ortam hazırlaması TGSD’nin en önemli hedeflerinden biri.

“WHY TURKEY?” Sloganı hazır Giyim sektörünün itici gücü olacak”

Konferans hakkında bilgi veren TGSD Başkanı Şeref Fayat, “Why Turkey?” sloganıyla, bölgenin en gelişmiş hazır giyim sektörüne sahip ülkesi olan Türkiye’nin, 2017 ve devamında hazır giyim alanında en ideal iş ortağı olduğunu vurgulamak istediklerini söyledi. Fayat şöyle devam etti: “Why Turkey? sloganı itici gücümüz olacaktır. Ülkemizin hazır giyim alanında gücünü ve vazgeçilmezliğini dünyaya duyurmak istiyoruz. Diğer yandan Konferansımızın bu yıl da iş anlaşmalarına da zemin hazırlayacak B2B- İkili İş Görüşmeleri Platformu ile benzeri organizasyonlardan farklılaşacağına ve somut getirilerin elde edildiği bir iş ortamı olacağına inanıyoruz.”

10. İstanbul Moda Konferansı ile ilgili detaylı bilgiye TGSD’nin 0 212 639 76 56 numaralı telefonundan ve www.istanbulmodakonferansi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment