Selçuk İplik’te Yangın; Patronu Tuncay Kara Kayıp!

İşçiler, ellerindeki kazma ve küreklerle döküntüler arasında patronları Tuncay Kara’yı arama çalışmalarına destek veriyor.

Gaziantep Baştarla Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Kara Holding’a bağlı Selçuk İplik fabrikasının deposunda çıkan yangını 12 saattir süren söndürme çalışmaları devam ederken, uzun süredir haber alınamayan işadamı Tuncay Kara’yı arama işlemleri ise sürüyor.

Kardeşleri olay yerinde

Kara Holding ve Selçuk İplik’in sahipleri olan başta Oktay Kara, Kemal Kara, Bilal Kara ve Ünal Kara kardeşler hepside yangın yerinden bir dakika ayrılmazken ve kardeşlerini bulmak için fabrika içerisinde kazma kürekle çalıştıkları iddia edildi. Ancak şu ana kadar Tuncay Kara’yla ilgili her hangi bir bulguya ulaşılmadığı iddia edildi.

OSB’de faaliyet gösteren bir iplik fabrikasında çıkan yangın, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 110 kişiden oluşan 50 araçlı ekiple 15 saat süren çalışmanın ardından söndürdü. Yangının söndürülmesinin ardından gece boyunca fabrikada bekleyen fabrika sahibi yakınları ile işçiler, tesisin sahibi Tuncay Kara’nın arama çalışmalarına katıldı. İşçiler, ellerindeki kazma ve küreklerle döküntüler arasında patronlarını arama çalışmalarına destek veriyor.

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1598187-gaziantep-te-iplik-fabrikasinda-yangin

100 fabrika işçisi kazma ve kürekle söndürme çalışmaları yürütürken bir yandan da haber alınamayan fabrika sahibi Gaziantepli işadamı Tuncay Kara’yı AFAD ekipleri didik didik arıyor.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment