Lenzing Group Tarihindeki En İyi Yarı Yıllık Sonuçlarına Ulaştı

Lenzing Group, hem gelir hem de kazançlar için 2017 mali yılının ilk yarısında tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu ciro artışında temel faktörler iyi kapasite kullanımı, daha yüksek satış fiyatları ve cazip bir ürün karışımları oldu.

Der neue Vorstand der Lenzing AG Foto: Neumayr/Leo 24.04.2017 Dr. Stefan Doboczky, MBA Robert van de Kerkhof, Mag. Thomas Obendrauf MBA,

Lenzing, müşteriye daha da yakınlaşmak ve özel elyafların sunumunu daha da genişletmek için Grup stratejisinin uygulanmasına disiplinli bir şekilde odaklanmaya devam edecektir. Konsolide ciro, bir önceki mali yılın ilk yarısına göre yüzde 11 artarak 1,149,1 milyon avroya yükseldi.

Lenzing Grubunun Genel Müdürü Stefan Doboczky şirketin ilk yarıdaki ciro başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlk yarı yıl, Lenzing Grubu için çok iyi gelişti ve şirket tarihinin en iyi yarım yıllık döneminden memnuniyet duyuyoruz.  Özel elyaflarımız için yeni üretim kapasitelerinin artırılması çalışmaları iyi ilerliyor ve botanik liflerimizden yapılmış ürünler için kendi genişleme çabalarımızda müşterilerimize destek olacak. Tayland’da yan bir kuruluş kurma kararı, bu stratejinin uygulanmasında bir sonraki adım. Yenilik tarafında, Refibra ™ markalı liyosel elyaflarının piyasaya sürülmesinden sonra şimdi EcoVero ™ ‘yu piyasaya sunduktan gurur duyuyoruz. Bu, çok avantajlı bir ekolojik alana sahip özellikle yüksek performanslı bir elyaf olup, , liften giyime kadar tüm endüstri için yeni ölçütleri belirliyor.” dedi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment