Karl Mayer’in Havlu Makinesi TM 4 TS EL Testleri Geçti

Almanya’nın önde gelen çözgü örme makinesi üreticisi Karl Mayer, geçen yılın sonunda banyo havluları üretebilen bir makine geliştirdi.

Testlerden başarıyla çıkan yeni makine TM 4 TS EL terry trikot makinesi olarak adlandırıldı.

Otel ve ev tekstili sektörü için kumaş üretme konusunda çalışmalara odaklanan Karl Mayer geçen yıl başladığı çalışmaların meyvesini almaya başlamış oldu. Çözgü örme kumaşların tipik döngü mukavemetine ve dolayısıyla yüksek yıkama direncine sahip olan yumuşak, kabarık ve otel pazarının ihtiyaç duyduğu kalitede kumaşlar üretebiliyor.

Karl Mayer’in yeni geliştirdiği TM 4 TS EL, Ne 12/1 OE-bükümlü pamuk ipliğini kullanan firma çok iyi sonuç aldıklarını duyurdu. Daha önce önerilen en düşük numara Ne 16 idi. Buna rağmen, üreticiye göre çözgü örme işlemi sırasında herhangi bir sorunla karşılaşılmadı.

TM 4 TS EL’de üretilen kumaşların ağırlığı 600 g / m², kabarık kulplu ve son derece emici özelliğe sahiptir. TM 4 TS EL’nin EL’de desen yapmak da kolay. Ayrıca havlu triko makinesi çok hafif kumaşlar da üretilebiliyor. Firma, 200 g / m² ağırlığındaki çözgü örme havlu kumaşların üretilebildiğini bildirdi. Kaynak: http://www.knittingindustry.com/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment