LC Waikiki İran’da Yatırım İçin Görüşmeler Yapıyor

Made in Iran‘ etiketli üretim yapmak ve ihracat kapısını açmak için bir süredir İran Hükümeti çalışmalar yürütüyor ,yabancı şirketlerle işbirliği yapmanın yollarını arıyor. Bu çalışmalardan biri de Türkiye’nin en büyük hazır giyim perakende devi LC Waikiki ile yürütüldüğü iddia ediliyor.

Dünya Gazetesinden Kerim Ülker‘in köşe yazısında yazdıklarına bakılırsa LC Waikiki, 8 aydır İran Sanayi Bakanlığı’na bağlı Tekstil ve Hazır Giyim Departmanı ile müzakereler yapıyor. İran medyasına konuşan Mehrabi, şu ana kadar İran’da 70’in üzerinde hazır giyim üreticisi ile araştırma yaptıklarını belirterek LC Waikiki’nin 1.5 yıl içerisinde İranlı üreticilerden 20 milyon euroluk yani yaklaşık 100 milyon liralık ürün alacağını kaydetti.

Mehrabi, LC Waikiki’nin İran projesinin ilk ayağının İranlı üreticilerden mal almak olduğunu ikinci ayağının ise yerinde üretim olduğunu ekledi. Mehrabi’ye göre proje başarılı olursa Türk şirket İran’da fabrika kuracak. Burada üretilecek ürünler, diğer ülkelerdeki mağazalarında satılacak. Yani üretim İran ile sınırlı kalmayacak; Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Eski Sovyet Bloku ülkelerinde ‘Made in Iran’ etiketiyle satılacak.

Makalenin Tamamını Oku: https://www.dunya.com/kose-yazisi/lc-waikikiden-iranda-dev-yatirim-adimi/384808

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment