Mayer&Cie, Relanit’in 30. Yıldönümünü Kutluyor

Alman yuvarlak örgü makine üreticisi Mayer & Cie. (MCT) ‘nin en önemli ve en başarılı makine modellerinden biri olan Relanit’in bu hafta 30. kuruluş yıldönümünü kutluyor. 

İlkez 1987’de ITMA’da lansmanı yapılan relanit teknoloji, 30 yıldır başarılı bir şekilde örme piyasasında kullanılıyor. Şirket Genel Müdürü Marcus Mayer, “30 yıl önce Paris ITMA’da Relanit’i duyurduğumuzda, üretim, hız, iplik bakımı ve enerji verimliliği açısından eşsiz bir gelişme oldu” diye yorumluyor. Relanit’in patentli bir teknoloji olduğunu belirten Marcus Mayer, “bugüne kadar hiç bir firma tüm bu avantajları bu arada birleştiren daha iyi bir teknoloji geliştirmedi.”, dedi.

Relanit teknoloji fark yaratan özelliği

Konvansiyonel örme makineleri genellikle yatay platinler ile çalışır. Bu, iğne yatay olarak çalışırken iğnenin yukarı ve aşağı hareket ettiği anlamına gelir. Göreli teknoloji ile, platin yukarıya ve aşağıya hareket eder, iğneye doğru kayar. Bu harekette göreli teknolojinin en büyük avantajı yatıyor: Konvansiyonel teknolojiye kıyasla, iplik yalnızca dikiş oluşturmak için sapma noktalarının yarısı kadar hareket etmelidir. Her bir sapma ipliğe daha az baskı anlamına gelir. Bugün relanit modelin son versiyonu Relanit 3.2 HS olup firmanın amiral gemilerinden biridir.

Kaynak: http://www.knittingindustry.com/mayer-cie-celebrates-relanits-30th-anniversary/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment