Vietnam’da çevreci hazır giyim üretimi önem kazanıyor

Dünyanın beşinci büyük tekstil ve hazır giyim ihracatçısı Vietnam, çevreye duyarlı yabancı yatırımcılar için yüksek standartlarda ve daha temiz üretim süreçlerine sahip yeni fabrikalar inşa ediyor.

Son yıllarda Vietnam Çin’deki artan maliyetler nedeniyle birçok firmanın yatırım yaptığı bir ülke olmaya başladı. Büyük alım gruplarının alım ofisleri açtığı, Çin’li firmaların yatırım yaptığı ülke, artan kapasitesi ve kaliteli üretimiyle küresel tekstil endüstrisinde önemli bir oyuncu haline geldi.

Vietnam medyasında çıkan haberlere göre, tekstil endüstrisinde istihdam edilen 2 milyondan fazla işçi ve 6000’den fazla giyim eşyası ve giyim eşyası şirketi  ile bu sektör Vietnam’ın en büyük ihracat sektörü olmayı başardı.

Vietnam Tekstil ve Hazır Giyim Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Vietnam hazır giyim sektörü 2017 yılında yıllık % 10.23 artışla 31 milyar ABD doları tutarında ihracat gerçekleştirdi.

Vietnam’da hazır giyim sanayinin büyümesi ile birlikte temiz enerji, çevre dostu üretim önem kazandı. Kurulan birçok yeni fabrika bu konular dikkate alınarak inşa ediliyor. Kısacası karbon emisyonları, endüstriyel atık üretimi ve hoş olmayan atölye görüntüsü olmasın diye sektörde kurumsal sosyal sorumluluk giderek önem kazanıyor.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment