Groz-Beckert, ITM 2018’de çözümlerini sergileyecek

Albstadt, Almanya / İstanbul, Türkiye: 14-17 Nisan 2018 tarihleri ​​arasında Groz-Beckert, İstanbul’daki Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’na (ITM) katılıyor. Dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri tedarikçisi, 7 numaralı salonda 710 / B numaralı standında Örgü, Dokuma, Keçe ve Taraklama segmentleri  için ürün ve hizmetlerini sergileyecek.

Örme ürün grubu , ağırlıklı olarak örücü elemanların (iğne ve platinler) birbiriyle etkileşimleri üzerinde duracak.  Ziyaretçiler şeffaf örgü makine modelleri üzerinde bu parçaların çalışma ve birbirleriyle etkileşim prensiplerini rahatça görüp inceleyebilecekler.  Akrilik malzemeden yapılmış şeffaf yuvarlak örme makine modelinde örgü kovanı, iğneler ve platinler arasındaki ilişki, farklı yuvarlak örgü teknolojileri için ayrı ayrı gösterilerek Groz-Beckert ürünlerin çeşitliliği ve verimliliği üzerine vurgu yapılmaktadır.

Düz örgü (triko) makine modeli üzerinde E2.5 ile E18 arasında farklı faynlar için 8 farklı düz örgü (triko) teknolojisi ve bu teknolojilerde kullanılan Groz-Beckert iğne ve platinleri gösterilmektedir. Çorap ve raşel (çözgülü) örgü şeffaf makine modelleri de örgü ürün grubunun sunumunu tamamlayacaktır. Akrilik malzemeden yapılmış bu makine modellerinin her biri detaylı inceleme  için ayrı ayrı çıkarılabilir segmentlere sahiptir. Standta ayrıca, çok gelişmiş bir ürün kataloğuna ve örgü teknolojileri hakkında birçok önemli bilgiye sürekli erişim sağlayan, online Örgü Müşteri Portalı ile ilgili canlı sunumlar yapılacaktır. Bu platform üzerinde kolayca erişilebilen ve sürekli büyüyen bir bilgi bankası da sunulmaktadır.

Dokuma ürün grubunda, diğer ürünlerinin yanında hızlı ve üniversal çözgü düğüm makinesi Knotmaster AS/3 gösterilecek. Bu yüksek performanslı düğüm makinesinin en önemli avantajlarından biri az bakım gerektirmesidir. Dokunmatik ekran sayesinde kullanımı çok kolaydır. 4 farklı düğüm çeşidi, tek düğüm, otomatik tekrar, çift iplik ve iplik kopuş dedektörleri  gibi birçok faydalı özelliği ile çok geniş bir uygulama alanına sahiptir ve standart versiyon düğüm makineleri içinde en çok satılan modeldir.  Bunlara ilaveten bu düğüm makinesiyle çok geniş iplik çeşitleri, örneğin pamuk, yün, sentetik, karışım ve elastik iplikler, düğümlenebilmektedir.

Keçe ürün grubunda ise, HyTec® P su jeti şerit modeli ziyaretçilerin dikkatine sunulacaktır. Optimize edilmiş esneklik sayesinde geliştirilmiş kullanım özellikleri, jet şeridinin servis ömrünü uzatmaktadır. Ayrıca, HyTec® P’nin çizilmeye karşı daha yüksek olan dayanımı, makineye yerleştirilirken hasar görmesini önlemektedir.

Tarak ürün grubu, ITM 2018’de doffer ve ana silindir telleri için tasarlanan SiroLock® ve EvoStep® tellerini sergileyecek. Bunların beraber kullanılması durumunda homojen bir elyaf dağılımı elde edilebilmekte, aynı zamanda da elyaf tüketimi azaltılarak daha ekonomik nonwoven üretilebilmektedir.

SiroLock® ve EvoStep® tellerini özel yapan tarak diş uçlarının hemen altındaki basamak şeklindeki geometrileridir ve bu sayede %30’a varan oranlarda daha iyi elyaf alarak, uçan elyafı azaltmakta ve yüksek üretim hızlarında bile gelişmiş bir elyaf karıştırmayı mümkün kılmaktadırlar. Yüksek derecede elyaf kontrolü, silindir ve doffer arasında çok daha iyi bir elyaf transferi ve dolayısıyla ana silindir çevresinde gereksiz elyaf geri kazanım işlemini engellemektedir. Daha az bakım gereksinimi sayesinde de daha çabuk ve yumuşak bir şekilde yeniden üretime başlanabilmektedir. SiroLock® ve EvoStep® bu özellikleri ile konvensiyonel tarak tellerine göre belirgin bir şekilde daha iyi bir elyaf karışımı, daha yüksek bir tülbent (web) kalitesi ve daha az elyaf tüketimini mümkün kılmaktadırlar.

Fuarda Tarak ürün grubu bunların yanı sıra iplik eğirme sektörü için de mikroelyaflarla çalışan, 0.70 mm taban kalınlığına ve 520 PPSI’ye (tel uç sayısı) sahip özel bir doffer teli, döner şapkalar ve sabit şapkaları da sergileyecektir.

Groz-Beckert hakkında

Groz-Beckert, tekstil yüzeyleri üretiminde ve birleştirilmesinde kullanılan endüstriyel makine iğneleri, hassas parçaları, sistem ve servislerinin dünyadaki lider üreticisi ve tedarikçisidir. Groz-Beckert ürün ve servisleri örme, dokuma, keçe, tafting, tarak ve dikiş alanlarını kapsamaktadır. 1852 yılında kurulan ve 2017 yılında 8.800 den fazla çalışanı ile 740 milyon Euro ciroya ulaşan Groz-Beckert, kurulduğu günden beri aile şirketi olarak devam etmektedir. Şirket, dünyanın 150’den fazla ülkesinde temsilcilikleri, üretim ve satış şirketleri ile müşterilerinin hizmetindedir.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment