ITM 2018 kapılarını açtı

Dünyanın önde gelen tekstil teknolojileri fuarlarından biri olan ITM 2018 İstanbul’da kapılarını açtı. 14-17 nisan günlerinde düzenlenen fuarda  dokumadan örmeye, dijital baskıdan boya ve terbiyeye kadar sektörün tüm alt kollarında hizmet veren firmalar, son teknolojik ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacak. Tüyap’ta ayrıca iplikçilerin katılımıyla gerçekleşen iplik fuar da aynı tarihlerde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Fuarın ilk günü oldukça hareketli geçti. Yoğun ziyaretçi trafiği dikkat çekti. Türkiye’den  ve çevre ülkelerden çok sayıda alıcı yeni teknolojileri görmek ve yenilikler hakkında bilgi almak için standları gezdi. Kuzey Afrika’dan, Avrupa ülkelerinden, İran’dan, Hindistan’dan ve Kuzey ülkelerinden ziyaretçiler vardı. Katılımcılar kaliteli ve kalabalık ziyaretçilerin olmasından oldukça memnunlardı. Birçok katılımcı fuarın ilk günü bu kadar yoğun ziyaretçi beklemediğini belirti.

Örme alanındaki firmalar 6 ve 7’inci salonlarda yer aldı. İplik 11’inci salonda idi. Birçok önemli dünya markası görkemli standları ile göz doldurdu. Karl Mayer, Groz-Beckert, Somteks, Tekspart, Pailung, Mayer&Cie, Orizio, Terrot, LGL, Memminger-iro ile çorap makine devi Lonati yeniliklerini müşterileriyle buluşturdu. Bunların yanında bazı uzakdoğu markaları kendilerine yeni müşteriler bulmak için fuarda yerini aldı. İplikte Çin pavilyonu dikkat çekti. Birçok yerli ve yabancı üretici ve tedarikçi sentetik ve pamuklu ipliklerini sergilediler. Gerek makine standları gerekse de iplik standları ziyaretçilerle doluydu.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment