Groz-Beckert için  ITM 2018 fuarı çok başarılı geçti

Albstadt, Almanya / İstanbul, Türkiye: 14-17 Nisan 2018 tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenen Tekstil Makineleri Fuarı (ITM) dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırladı.

Dört  gün boyunca Groz-Beckert de, standında 2.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaktan ve Örgü, Dokuma, Keçe (Nonwoven) ve Tarak (Carding)  ürün gruplarında  ürün ve hizmetlerini sergilemekten mutluluk duydu. Yüzde 89’luk payıyla Groz-Beckert standını ziyaret edenlerin çoğu Türkiye’den geldi. En büyük ikinci grup Özbekistan’dan ve üçüncü grup da İran’dan geldi.

Örme ürün grubu , ağırlıklı olarak örücü elemanların (iğne ve platinler) birbiriyle etkileşimleri üzerinde durdu.  Ziyaretçiler şeffaf örgü makine modelleri üzerinde bu parçaların çalışma ve birbirleriyle etkileşim prensiplerini rahatça görüp inceleme fırsatı buldular.Akrilik malzemeden yapılmış şeffaf yuvarlak örme makine modelinde örgü kovanı, iğneler ve platinler arasındaki ilişki, farklı yuvarlak örgü teknolojileri için ayrı ayrı gösterilerek Groz-Beckert ürünlerin çeşitliliği ve verimliliği üzerine vurgu yapıldı. Çorap ve raşel (çözgülü) örgü şeffaf makine modelleri de örgü ürün grubunun sunumunu tamamladı.

Akrilik malzemeden yapılmış bu makine modellerinin her biri detaylı inceleme  için ayrı ayrı çıkarılabilir segmentlere sahiptir. Standta ayrıca, çok gelişmiş bir ürün kataloğuna ve örgü teknolojileri hakkında birçok önemli bilgiye sürekli erişim sağlayan, online Örgü Müşteri Portalı ile ilgili canlı sunumlar yapıldı. Bu platform üzerinde kolayca erişilebilen ve sürekli büyüyen bir bilgi bankası da sunulmaktadır.

Dokuma ürün grubunda, diğer ürünlerinin yanında hızlı ve üniversal çözgü düğüm makinesi Knotmaster AS/3 ziyaretçilere gösterildi. Knotmaster AS/3, dört farklı düğüm çeşidi, tek düğüm, otomatik tekrar, çift iplik ve iplik kopuş dedektörleri  gibi birçok faydalı özelliği ile çok geniş bir uygulama alanına sahiptir ve standart versiyon düğüm makineleri içinde en çok satılan modeldir.

Keçe ürün grubunda ise, HyTec® P su jeti şerit modeli ziyaretçilerin dikkatine sunuldu. Optimize edilmiş esneklik sayesinde geliştirilmiş kullanım özellikleri, jet şeridinin servis ömrünü uzatmaktadır. Ayrıca, HyTec® P’nin çizilmeye karşı daha yüksek olan dayanımı, makineye yerleştirilirken hasar görmesini önlemektedir.

Tarak ürün grubu, ITM 2018’de doffer ve ana silindir telleri için tasarlanan SiroLock® ve EvoStep® tellerini sergiledi. Bunların beraber kullanılması durumunda homojen bir elyaf dağılımı elde edilebilmekte, aynı zamanda da elyaf tüketimi azaltılarak daha ekonomik nonwoven üretilebilmektedir.Fuarda Tarak ürün grubu bunların yanı sıra iplik eğirme sektörü için de mikroelyaflarla çalışan, 0.70 mm taban kalınlığına ve 520 PPSI’ye (tel uç sayısı) sahip özel bir doffer teli, döner şapkalar ve sabit şapkaları da ziyaretçilerin dikkatine sundu. Groz-Beckert için, İstanbul’daki ITM 2018 fuarı , birçok önemli görüşmeye ve yeni işbirliği fırsatlarının keşfedilmesine imkan verdiği için çok başarılı bir fuar olarak değerlendirildi.

Groz-Beckert hakkında

Groz-Beckert, tekstil yüzeyleri üretiminde ve birleştirilmesinde kullanılan endüstriyel makine iğneleri, hassas parçaları, sistem ve servislerinin dünyadaki lider üreticisi ve tedarikçisidir. Groz-Beckert ürün ve servisleri örme, dokuma, keçe, tafting, tarak ve dikiş alanlarını kapsamaktadır. 1852 yılında kurulan ve 2017 yılında 8.800 den fazla çalışanı ile 740 milyon Euro ciroya ulaşan Groz-Beckert, kurulduğu günden beri aile şirketi olarak devam etmektedir. Şirket, dünyanın 150’den fazla ülkesinde temsilcilikleri, üretim ve satış şirketleri ile müşterilerinin hizmetindedir.

 

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment