Köklü örme giyim markası konkordato talep etti

Türkiye ve Azerbaycan’da toplam 90 mağazası bulunan ve Türkiye tekstil sektöründe ilk ihracat yapan örme konfeksiyon firması olarak kayıtlara geçen Çift Geyik Karaca, borçlarını ödemekte sorun yaşayınca konkordato talebiyle mahkemeye başvurdu.

Çift Geyik Karaca Giyim AŞ ve Narin Triko Tekstil ile bu iki şirketin sahibi Hasan-Hüseyin-Cüneyt ve Fethi Güneş kardeşle, toplamı 171 milyon TL’yi bulan borçlar nedeniyle Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato talebinde bulundu.

Türkiye ve Azerbaycan’da toplam 90 mağazası bulunan ve tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen şirket, dava dilekçesinde yaşanan mali darboğaza ilişkin bir dizi gerekçe sıraladı. Dava dilekçesine göre, döviz cinsinden alınan yüklü krediler, AVM kiralarındaki yükseliş, perakende satışlarındaki gerileme ve bankaların kredi limitlerini kullandırmaması şirketlerin mali yapısını olumsuz etkiledi. Toplamda 171 milyon liralık borcu bulunan şirketler için konkordato kararı verilmesi halinde faaliyetlerin etkin bir biçimde sürdürülebileceği kaydedildi.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment