Alman kadın giyim markası Gerry Weber iflasın eşiğinde

Alman kadın giyim markası Gerry Weber’in ana şirketi olan Gerry Weber International AG, finans ortaklarıyla yaptığı görüşmelerin ardından ön iflas talep etti.

Talep edilen ön iflas, yaklaşık 580 personel istihdam eden ve işlerini riske sokan ana şirket Gerry Weber International AG için geçerli olacak.

Şirketin finans sorununu çözecek parayı bulamayan Gerry Weber, 230 mağazayı kapatıp  işi yeniden yapılandırmaya çalışacak. Ön iflas işlemlerinde, Gerry Weber çalışmaya devam edebilecek ve yönetim kurulu görevine devam edecek.

Gerry Weber International AG yönetim kurulu üyesi ve yeniden yapılandırma görevlisi Florian Frank, “Öz yönetim altında ön işlemlere başlayarak, yeniden yapılanma önlemleriyle ilerlemeye esneklik kazanıyoruz”, dedi.

“Şirketimizin mümkün olan en yüksek şeffaflıkla başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlamak için son birkaç ay boyunca finans sektöründe gerekli yapıları hazırlayabilmiş olmamızdan faydalanıyoruz. Bu konuda çok çalışmaya devam edeceğiz ”dedi.

Grubun, yaklaşık 1.230 şirket tarafından yönetilen mağaza ve satış alanı, dünya çapında yaklaşık 2.480 dükkan ve 280 franchise mağazası ve dokuz ülkede de marka çevrimiçi mağazaları bulunmaktadır. Dünya çapında yaklaşık 6.500 kişiyi istihdam etmektedir.

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment