Mayer&Cie 2019’dan umutlu

Alman yuvarlak örgü makine üreticisi Mayer & Cie 2018 yılında yaklaşık 110 milyon Euro’luk satış gerçekleştirdi.

Tekstil makineleri pazarında gözle görülür dalgalanmalara rağmen şirket, 2018’i bir önceki yıla göre bir miktar artışla tamamlamayı başardı. Mayer & Cie Genel Müdürü Benjamin Mayer, yaptığı açıklamada, 2018’in çok zor bir yıl olduğunu belirterek , “Mayer & Cie olarak 2018’de en önemli satış pazarlarından  biri olan Türkiye’deki türbülanstan etkilendik. Ayrıca, ABD ile Çin arasındaki ticaret çatışması tüm küresel ekonomiyi sarsınca biz de bundan olumsuz etkilendik.” dedi.

Dünya pazarlarındaki düşüşe rağmen örgü makineleri satışında görünümün mükemmel olduğunu belirten Benjamin Mayer, “Bugünün bakış açısından örgü makineleri üretimimiz 2020 yılının sonuna kadar tamamen doldu” dedi.

Yuvarlak örgü makinesi sektöründe talepte yaşanan düşüş, kurum içi tedbirlerle dengelemeye çalışan Mayer & Cie, gelişmelerin olumlu olduğu Özbekistan ve Bangladeş gibi ülkelerden oldukça umutlu. Şirket özellikle, bu Haziran ayında Barselona’da yapılacak olan ITMA’dan olumlu bir ivme bekliyor. Bu yüzden Benjamin Mayer’in yeni yıla bakışı olumlu.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment