Sun Tekstil’e en iyi ihracatçı başarı plaketi

Ege Bölgesi’nde ihracatın ve istihdamın lokomotifi olan Hazırgiyim ve konfeksiyon ihracatçıları ödüllendirildi. Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 2018 yılında Türkiye’ye 1 milyar 215 milyon dolar döviz kazandıran 85 firmayı ödüllendirdi. Ödül alanlardan biri de Sun Tekstil idi.

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından Ege Bölgesi’nde ihracat yapan yaklaşık 7 bin 500 firma arasında, bulundukları sektöre göre gerçekleştirdikleri ihracat rakamlarıyla ilk üçte yer alan firmalara “İhracatın Yıldızları Ödülleri” verildi.

Sun Tekstil, 2018 yılında gerçekleştirdiği ihracat performansıyla Ege Bölgesi’nde en yüksek hazır giyim ve konfeksiyon ihracatını gerçekleştiren firma oldu. Sun Tekstil adına ödülü Sun Tekstil Genel Müdürü Sayın Melis Vekiloğlu aldı. Sun Tekstil, gelişmiş tasarım ve ürün geliştirme gücü, tedarik yönetim sistemi, esnek ve çok hızlı olarak müşterilere hizmet sağlama yeteneği ile İspanya ve İngiltere’de ki tasarım ofisleriyle ulusal ve uluslararası alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Aylık 2 milyon adet üretim gerçekleştiren  SUN Tekstil, Holding bünyesinde faaliyet gösteren, günlük 40 ton boyalı kumaş kapasitesi olan Ekoten kumaş firması ile entegrasyon içindedir.

SUN Tekstil, aylık ortalama 800 adet  yeni ürün geliştiren,  hızı , esnekliği ve dijital altyapısı  ile  fark yaratan güçlü bir numune takımına sahiptir. Ürün geliştirme sürecini hızlandırmak,  müşterilere daha yakın olarak ,süreci  verimli ve hızlı hale getirmek için, SUN  Tekstil , İngiltere ve İspanya’da bulunan tasarım ofisleriyle interaktif çalışmaktadır

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment