Mayer&Cie spor giyim pazarına odaklandı

ITMA 2019’a yüksek teknolojili makineleriyle katılacak olan Alman örgü makineleri imalatçısı Mayer&Cie’nin yönetim kurulu üyesi ve teknik gelişmeler sorumlusu Marcus Mayer, spor giyim pazarının büyüdüğünü ve örgü teknolojilerinin bu alanda birçok yeniliğe imza attığını söyledi.

Marcus MayerYuvarlak örmenin, tekstil yüzeylerini üretmenin en etkili yollarından biri olduğunu belirten Marcus Mayer, “Bir Mayer makinesinin yaklaşık 380 tişört için saatte 40 kg’a kadar kumaş üretiyor. Kumaşı elastiktir bu da özellikle spor ve eğlence sektörlerinde rahatlık için iyidir. Yıllar boyunca yuvarlak örgü ürünlere yönelik küresel talep sürekli artmıştır. Önemli bir büyüme, günlük spor giyim alanında olmaktadır.” dedi.

Spor giyim pazarı büyüyor

Euromonitor’a göre örme giyim pazarının 2013-2017 arasında yılda yaklaşık yüzde yedi oranında büyüdüğü bilgisini veren Mayer, “Euromonitor toplam piyasa değerini 78 milyar dolar olarak tahmin ediyordu. Hafif sentetik lifler, yeni desenler ve çekici işlevsellikler bu alandaki kilit gereksinimlerdir. Mayer & Cie, halihazırda kabul edilen bir makine portföyü ile birçok gereksinimi yerine getirebilmektedir. Sektördeki en büyüklerden biridir. Genellikle sportif tişörtler için talep edilen hafif örgü kumaşları, OVJA ailesinden jakar makineler üretebilmektedir.” açıklamasında bulundu.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment