Yenilikçi tekstiller burada üretilecek

Bugün Drexel Üniversitesi, Philadelphia’nın en eski endüstrilerinden biri olan tekstili yeniden canlandıracağını umdukları yeni bir merkez açacak. Bu merkezde geleceğin tekstilleri üretilecek.

3101 Market St’de açılan 7 milyon dolarlık yatırımla kurulan ve 10.000 metrekarelik alana sahip olan Fonksiyonel Kumaşlar Merkezi, üç blok batıda bulunan 2.000 metrekarelik tekstil laboratuarının yerini alıyor. Merkezin direktörü Genevieve , mühendisler, tasarımcılar ve diğer araştırmacılar, Schuylkill Yard’ın gelişimine , gömülü sensörler ve diğer dijital araçları kullanarak “yayan, ileten, ileten ve harekete geçiren akıllı tekstiller” için modeller ve seri üretim teknikleri geliştirmek üzere görevlendirildi. dedi.

Modern bir mini fabrika

Genevieve yeni  mini fabrikanın son teknoloji makinelerle donatıldığını belirterek şunları söyledi:  “Çözgü örgü makinemiz, düz örgü makinemiz, yuvarlak örgü makinemiz, tekstil kaynak makinemiz, 3 boyutlu tarayıcı tezgahı, 3 boyutlu yazıcılarımız, lazer yazıcılarımız var. Hızlı bir şekilde prototipleyebildiğimiz ve hızlı bir şekilde başarısız olabileceğimiz uçtan uca bir tesistir, böylece sorunları hızla çözebiliriz, böylece geleceğin tekstillerini geleceğin araçlarıyla yaratabiliriz ”dedi.

Kaynak: https://www.inquirer.com/business/drexel-university-fabric-textiles-sensors-health-innovation-20190925.html

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment