Yeni İnci, Kuzey Makedonya’da fabrika yatırımı yapıyor

Yeni İnci, Kuzey Makedonya’da fabrika yatırımı yapıyor. Ayrıca şirket, spor giyim alanına da girecek.

Kadın ve erkek pijamalarından iç giyime kadar geniş bir alanda kendi markasıyla üretim yapan Yeni İnci, spor giyim pazarına da girdi. Yeni girdikleri alanla ilgili bilgi veren Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan, “Spor giyim artık sadece sporda değil, günlük giyimin bir parçası haline geldi. Biz de bu yönde çok fazla talep alıyorduk. Çünkü ithal ürün fiyatları pahalı. Bizde modern ve güzel tasarımlar yaparak bu alana girdik” dedi.

Bu yıl 300 bin parçalık spor üretimi planladıklarını belirten Atakan, gelecek yıl bunu 400 bin parçaya çıkaracaklarını söyledi. Atakan spora yaptıkları yatırımın ise 500 bin lira olduğunu açıkladı.

Kuzey Makendonya’ya fabrika yatırımı

2018’de 3.5 milyon adet yıllık üretimlerini 2019’da 4 milyon adete çıkardıklarını anlatan Furkan Atakan, “Türkiye artık bize yetmiyor. Markamızın kurucularının geldiği Kuzey Makedonya’dan bize teklif geldi. Orada fabrika kurup üretim yapmayı düşünüyoruz. Böylece Kuzey Makedonya üzerinde Avrupa’ya daha rahat ulaşacağız” açıklamasını yaptı. Atakan, yakında açılacak olan e-ticaret siteleriyle de diğer firmalardan farklı olarak yurt dışına da satış yapacaklarını kaydetti.

Haber: Dünya / Leyla İLHAN

Haberin devamı: https://www.dunya.com/sirketler/yeni-inciden-makedonyada-fabrika-yatirimi-haberi-460152

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment