Merter’de yüzler gülüyor

mertKoronavirüs salgını nedeniyle Çin’e uçuşların iptal edilmesi ve salgından korkan alıcılar, alternatif tedarikçi olarak gördükleri Türkiye’ye yöneldi.

Milliyet Gazetesi’nden Çiğdem Yılmaz, İstanbul’da tekstil piyasanın kalbi sayılan Merter’de toptancıların nabzını yerinde ölçtü. Umutlu bir şekilde bekleyen toptancılar piyasanın canlanacağını söylüyor.

Merter’de 12 yıldır toptancılık yapan Bilal Işık (38), “Toplum olarak elbette ki Çin’de yaşanan bu durumdan dolayı üzgünüz. Tekstilde en büyük rakibimiz Çin’di. Yaşanan virüs salgınından dolayı Çin’e belli bir süre belli ki gidilemeyecek. Böyle olunca da, Türkiye’de piyasa bu durumdan olumlu etkilenecek, hatta olumlu yansıyacağı kesin. Umudumuz Çin’deki koronavirüsü nedeniyle, Türkiye’deki piyasaların canlanması” dedi.

Merter’de toptancılık yapan Emrullah Işık da (33) insani olarak Çin’de yaşanan salgına üzüldüklerini belirterek şunları söyledi:

“Birçok kişi Çin’deki virüsten dolayı tedirgin ve Çin pazarından uzaklaşıyor. Merter’de herkes Çin’deki  virüsü konuşuyor. Herkes, Çin pazarından uzaklaşınca burada canlanma bekliyor. Ben önümüzdeki günlerde Türkiye’de müşteri potansiyelinin artacağını düşünüyorum. Son 2-3 yıldır tekstil piyasası kötü gidiyor. Çünkü haksız bir rekabet var ve Çin piyasayı çok kötü etkiliyor.”

Haberin devamını oku: https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/tekstil-piyasasi-umutlu-6142100

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment