Ege’de Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları Ödül Töreni

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), 2019 yılında en fazla ihracat yapan hazır giyim konfeksiyon sektöründeki üye firmalarını düzenlediği törenle ödüllendirdi.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 2019 yılında gerçekleştirdiği 1.3 milyar dolarlık ihracatın yüzde 89’unu gerçekleştiren 81 üyesini organize ettiği “Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları Ödül Töreni” ile ödüllendirdi.

Ödül töreni öncesinde konuşan Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, 2019 yılını değerlendirdi. Sertbaş, “Hazır giyim sektörü olarak Türkiye genelinde 17.7 milyar dolarla binde 4’lük bir artışla 2019 yılını kapadık. Artış çok azdı; ama Türkiye’de ihracata katkı yapan otomotiv ve kimya sektöründen sonra üçüncü büyük sektör olduk. Ege Bölgesinde durum biraz daha farklı. Biz ne yazık ki bir önceki seneyi yakalayamadık, yüzde 3’lük eksiğimiz var. Bunu da Avrupa Birliğindeki (AB) durgunluğun satışları etkilediği olarak yorumladık. Ege Bölgesi olarak 1.3 milyar dolarlık bir ihracatımız oluştu; ancak, 2020 yılına iyi başladık, ocak ve şubat ayı artışla geçti. İnşallah bundan sonra da artışla gideriz diye ümit ediyoruz” dedi.

Haberin devamı: https://www.timeturk.com/ege-hazir-giyim-ve-konfeksiyon-ihracatcilari-odullerine-kavustu/haber-1382287

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment