Groz-Beckert’den çorap makineleri için yeni iğne: “dur”

Groz-Beckert, çorap sektöründe kullanılmak üzere geliştirdiği yeni bir iğnenin tanıtımını yaptı.

Dünyanın en önde gelen yuvarlak ve düz örgü iğne üreticisi olan Groz Beckert, çorap makineleri için geliştirdiği yeni iğnesine “dur” ismini verdi. ‘dur’, dayanıklılık ve uzun hizmet ömrü anlamına gelen ‘duarable’ sözcüğünden türetildi. Farklı özelliklerle donatılmış, “dur” teknolojili iğneler, çorap makinesinin performansından ödün vermeden daha yüksek yükler altında kullanım için en uygun şekilde tasarlanmıştır.

Dur iğnelerinin ana teknik özellikleri artan kanca stabilitesi, artan mandal stabilitesi ve modifiye slot tasarımıdır. Daha yüksek kanca stabilitesi, kanca kopması ve açık kancaların bükülme riskini azaltır. Groz-Beckert, artan mandal kararlılığı ve modifiye edilmiş yuva tasarımı, bükülmüş mandal riskini azaltır ve hafifçe bükülmüş mandallarda bile mandal hareketini garanti eder.

Groz-Beckert’e göre, 50’den fazla makinedeki saha testleri, uygulamaya bağlı olarak iğne tüketiminde % 30 kadar düşük net bir azalma gösterdi. Bu sadece maliyetten tasarruf etmekle kalmıyor, aynı zamanda çevrenin korunmasına da yardımcı oluyor.

Dur iğneler şu anda çeşitli Lonati ve Santoni makine modelleri için mevcuttur. Groz-Beckert, ürün yelpazesini gerektiği takdirde genişletebileceğini duyurdu.

Kaynak: https://www.knittingindustry.com/grozbeckert-introduces-new-needle-for-hosiery-machinery/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment