KARL MAYER STOLL’u satın aldı

KARL MAYER Grubu, STOLL Grubunu satın almak için bir anlaşma imzaladı. Satış anlaşması 26 Şubat 2020’de imzalandı ve STOLL Grubu, 1 Temmuz 2020’den itibaren KARL MAYER Grubunun bir parçası olacak.

1000 çalışan ile düz örgü sektörünün öncü iki firmasından biri olan STOLL’yi satın alan KARL MAYER, düz örgü sektöründe ek teknolojik büyüme potansiyeli ve yenilikçi çözümler portföyü açıyor.

KARL MAYER Grubu CEO’su Arno Gärtner satınalma ile ilgili yaptığı açıklamada “Satın alma büyüme stratejimiz için önemli bir adım ve STOLL’u Grubumuza davet etmekten gurur duyuyoruz. STOLL, tekstil endüstrisinde uluslararası kabul görmüş bir markadır ve kapsamlı teknolojik uzmanlığa ve örme sektöründe deneyimli bir ekibe sahiptir” dedi.

Satın alma ile STOLL, bağımsız bir aile şirketi olan küresel KARL MAYER Grubunun bir parçası olacak. Sonuç olarak STOLL, KARL MAYER’in satış, servis ve üretim alanlarının geniş küresel konumlandırılmasından ve dijital çözümler gibi ortak gelişme fırsatlarından faydalanacaktır.

Bu ittifak, çözüm portföyleri ve bölgesel varlığı birbirini mükemmel şekilde tamamlayan tekstil makineleri binasında çok güçlü iki markayı bir araya getiriyor. Bu, dijitalleşme ve teknoloji alanlarında inovasyon stratejimizi genişletmemizi ve hızlandırmamızı ve küresel varlığımızı güçlendirmemizi sağlayacaktır. Müşterilerimiz bundan doğrudan faydalanabilecek ve dinamik olarak değişen tekstil endüstrisindeki rekabet güçlerini artırabilecekler ”diyor STOLL CEO’su Andreas Schellhammer.

Her iki aile şirketi de uzun ve başarılı bir şirket geçmişine bakabilir ve aynı zamanda kendilerini trend belirleyici olarak tekrar tekrar kanıtlayabilir. İlgili pazar segmentlerinde inovasyon, kalite, uzun vadeli oryantasyon, güvenilirlik ve kapsamlı uzmanlığı temsil ediyor.

Tamamlayıcı ürün portföyleri ve tüm ilgili pazarlarda daha da fazla bölgesel mevcudiyet, uluslararası tekstil pazarında yeni, üst düzey uzmanlık yaratacaktır. Dolayısıyla KARL MAYER, tekstil endüstrisinde iki ana dikiş oluşturma süreci için endüstri lideri çözümler sunan tek şirket: Düz Örme ve Çözgülü örme.

Sözleşme bir varlık anlaşmasıdır. Köklü STOLL markası Grup içinde değişmeden devam edecektir. Dolayısıyla KARL MAYER sadece portföyünü genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda yeni marka ile pazardaki konumunu güçlendiriyor.

KARL MAYER, Çözgü Örme, Dokuma ve Teknik Tekstiller için Çözgü Hazırlama çözümlerinde, dünya çapında 2300’den fazla çalışanı ile yenilikçi bir pazar lideridir.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment