Yeşim Tekstil örme kumaştan maske üretti

Yeşim Tekstil, örme kumaştan anti virüs ve anti bakteriyel özellikte iki maske geliştirdi.

Ürünlerden biri organik pamuk ve likra kullanılarak tasarlanmış sıkı ve esnek yapıdaki kumaş kullanılarak üretildi. Söz konusu kumaş, sıkı yapısı sayesinde yüksek örtücülük ve ince tasarımı sayesinde de hafif ve nefes alabilen özellik taşımakta. Organik pamuk kullanımı sayesinde biyo uyumluluk özelliği ile yüz formuna uygunluk gösteren ürün, aynı zamanda virüs önleyici ve bakteri barındırmayan yapıda.

Bir diğer ürün de organik pamuk ve polyesterden üretilmiş çift katmanlı koruyucu bir kumaştan üretildi. Organik pamuk yapısı sayesinde emici ve yumuşak olan ürünün çift katmanlı yapısının arasında bulunan yüksek flaman sayesinde de katmanlar arasında nem transferi sağlanıyor. Ürünün en belirgin özelliği, çift yüzlü yapısı sayesinde partikül kapatıcılığının oldukça yüksek olması ve bununla birlikte hava boşlukları sayesinde de nefes alabilir özellik göstermesi. Bu ürün de yine organik pamuk kullanımı sayesinde biyo uyumluluk özelliği ile yüz formuna uygunluk göstermekte.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Sağlık Bakanlığının önerisi doğrultusunda, özel yapıya sahip kumaşlardan çok kullanımlı özelliğe sahip maske üretimi için harekete geçtiklerini ifade ederek, “Üzerinde durduğumuz ürünler medikal ya da tıbbı maske olarak tabir edilen ürünlerden değil, koruyucu özelliği olan maskeler. Bu maskelerin fabrikalarda, işletmelerde ya da gündelik hayatta dışarıda bulunduğumuz anlarda kullanılması söz konusu olacak. Maskeler hem kullananı hem de karşısındakini koruyan ve daha konforlu özellikte olacak.” diye konuştu.

Şankaya, Haziranda 5 milyon maske kapasitesine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment