ABD’nin en eski giyim markası iflas etti

1818’de ABD’de kurulan ilk mağazasını aşağı Manhattan’da açan ABD başkanları başta olmak üzere birçok ünlüyü giydiren Brooks Brothers, Çarşamba günü iflas başvurusunda bulunarak Bölüm 11’in korunmasını istedi. Brooks Brothers, borçları bitirmek ve muhtemelen yeni sahiplik altında yeniden ortaya çıkmak için Bölüm 11’in yeniden yapılandırılmasının 202 yıllık şirketin kurtarılmasına yardımcı olacağını umduğunu söyledi.

Brooks Brothers, JC Penney , J. Crew ve Neiman Marcus da dahil olmak üzere son zamanlarda iflas koruması için başvuru yapan uzun bir perakendeci listesine katılıyor. Salgın nedeniyle müşteriler son aylarda evde kalmaya zorlandığından ülke çapında giyim mağazalarının satışları azalmıştı. 202 yıllık firmanın sonunu işte bu kötüye giden satışlar hızlandırdı.

GlobalData Retail’e göre Brooks Brothers, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında erkeklerin resmi bölümünde% 74, gündelik giyim bölümünde% 62 oranında düştü. Şirket, Mayıs ayında Massachusetts fabrikasında 400’den fazla işçiyi işten çıkardı.

GlobalData Perakende Genel Müdürü Neil Saunders, yaptığı açıklamada Brooks Brothers’ın modası geçmiş, muhafazakar giyim stillerinin de şirketin iflasında rol oynadığını söyledi. Saunders, “Resmi, eski okul yaklaşımı olgun ve daha geleneksel demografik özellikler arasında iyi bir talep buldu, ancak akıllı gündelikliğe daha agresiv bir yaklaşım arayan yeni nesil tüketicilere uzak kaldı” dedi.

Brooks Brothers, moda trendleri, dünya savaşları ve ekonomik döngülerle hayatta kalan ve gelişen güçlü bir markadır, CEO Claudio Del Vecchio bir açıklamada naysayers’ı uyardı. Del Vecchio yaptığı açıklamada , şirket “Brooks Brothers mirasını takdir eden yeni bir mal sahibi ile iflastan çıkmayı umuyor” dedi.

Bu markanın belki de kaderini onu satın alacak yeni sahibi çizecek. Beklentiler bu markanın satılacağı yönünde. Brooks Brothers, iflas süreci yoluyla şirket varlıklarını açık artırmayı ve önümüzdeki aylarda satışı tamamlamayı planlıyor.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment