Talu Tekstil çalışan sayısını 2 bin 500’e çıkarmayı planlıyor

Global hazır giyim markalarına üretim yapan Talu Tekstil, artan siparişlere yanıt verebilmek için üretim kapasitesini artırdı. Bu artışla birlikte ortaya çıkan eleman ihtiyacını karşılamak için caddelerdeki reklam panolarına da ilan verdi. İstanbul, Sakarya ve Malatya’da fabrikaları olan Talu Tekstil, üç fabrikada toplam 1700 olan çalışan sayısını ilave alımlarla 2 bin 500’e çıkaracak.

Talu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, dünya devlerinden gelen ek siparişler sonucu doğan eleman ihtiyacını karşılamak için 800 kişilik ilave istihdam planlıyor. Halen 1700 olan çalışan sayısı yeni istihdamla birlikte 2 bin 500’e çıkacak.

Dünya Gazetesi’nden Çiğdem YÜCESOY SUBAŞI’a konuşan Gültepe, “Çalışan sayımız halihazırdaki üretime yetişemiyor. Yeni istihdam ihtiyacı doğdu” açıklamasında bulundu. Uzakdoğu ve Çin’den Türkiye’ye yönelen bir üretim talebi olduğunu söyleyen Gültepe, “Özellikle spor giyime yönelik siparişlerde büyük bir artış var” dedi.

“Siparişlerde yüzde 20’lik artış var”

Gültepe, mevcut müşterilerinden gelen talep üzerine yüzde 20’lik ek bir kapasite artışına gittiklerini de sözlerine ekledi. Geçen yıl ekim ayında kararı alınarak yatırıma başlanan Malatya’daki tesisi pandemiye rağmen bitirdiklerini söyleyen Gültepe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Küresel salgının yarattığı olumsuzluklara rağmen fabrikayı sekiz ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak temmuz ayında devreye aldık. 700 kişi istihdam ettiğimiz Malatya fabrikamızın henüz üçüncü ayı olmasına rağmen üretimini de çalışan sayımızı da artırıyoruz. İlk etapta 500 kişilik bir işe alım yapacağız. Ama orta vadede çalışan sayımızı yüzde 100 oranında artırarak bin 400 kişiye çıkaracağız.”

Haberin Devamı: https://www.dunya.com/sirketler/talep-artti-800-kisilik-eleman-ilani-verdi-haberi-484076

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment