Mayer&Cie salgına rağmen Türkiye pazarında büyüdü

Yuvarlak örgü makinesi üreticisi Mayer & Cie. (MCT), 2020 pandemi yılında Türkiye’deki lider konumunu daha da geliştirdiğini bildirdi.

Türkiye, şirketin en güçlü ve en istikrarlı satış pazarlarından biri olmaya devam ediyor. Zor yıllarda bile, üretici ve uzun süredir devam eden Türk temsilcisi Mayer Mümessillik olumlu sonuçlar elde etti. Mayer & Cie’nin de gördüğü bu yılki başarısının nedenleri, üretimin Avrupa’ya yakın lokasyonlara aktarılması, Türkiye’nin son teknoloji makine parkı ve ev-ofis giyimi için uygun rahat giyim talebinin artması.

Koronaya rağmen pazarda büyüdü

Mayer & Cie.’nin Türkiye bölge satış müdürü Stefan Bühler, “2019 ile karşılaştırıldığında, 2020’nin ikinci çeyreğinde korona durumu ciddi bir gerileme olmasına rağmen Türkiye pazarında bir büyüme bekliyoruz” dedi.

Mayer & Cie., Mart ortasına kadar ek olumlu sonuçlarla 2020’nin ilk çeyreğinde güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Şirket, bunun Avrupa’ya yakın üretim yerleri arzusundan kaynaklandığını söylüyor. Mayer & Cie, ikinci çeyrekte, tecrit sırasında talebin büyük ölçüde durma noktasına geldiğini, ancak hükümet önlemlerinin ekonomik krizi hafifletmeye yardımcı olduğunu söyledi.

MCT’nin Türkiye satış ortağı Mayer Mümessillik’in genel müdürü Ahmet M. Öğretmen ise, “İkinci çeyrekte GSYİH yaklaşık% 10 azaldı, bu yüzden hafifçe çıktık” açıklamasında bulundu.

Temmuz 2020’den bu yana, Mayer & Cie. Yuvarlak örgü makineleri siparişleri tekrar geri döndü. Ahmet M. Öğretmen, bu iyileşmenin nedenlerinin karşılıklı etkileşimini görüyor. Bunun ana sebebinin, hazır tekstil ihracatını artıran Türk lirasının düşük kur olması olduğunu söylüyor. Türk Hürriyet gazetesi, Türk devlet haber ajansına atıfta bulunarak, Ağustos 2020’de yıllık% 11 büyüme olduğunu bildirdi. Gazete, en önemli ihracat pazarlarının Almanya, İngiltere ve İspanya olduğunu söylüyor. Bunlar, toplam 1,27 milyar Euro’luk ihracatın yaklaşık yarısını oluşturuyor. Öğretmen, “Bu talep karşılanmalı” diyor. “Bu, üreticilerin makine yatırımı yapmasına yol açar.”

Relanit – Süprem ile eş anlamlıdır

Türk triko üreticileri için düzenli olarak tercih edilen makineler, köklü Alman firmasının Türkiye pazarındaki payının diğer pazarlara göre önemli ölçüde daha yüksek olduğu Mayer & Cie. Albstadt merkezli üreticinin konumu, piyasada özellikle düz süprem kumaşlar için güçlüdür, Relanit 3.2 HS tercih edilen makinedir. Mayer, özellikle elastomer ipliklerin işlenmesinde olağanüstü yüksek bir üretkenlik seviyesine ulaştığını ekliyor. Şirket, aynı zamanda çok çeşitli iplikleri de güvenilir bir şekilde işlediğini açıklıyor.

Kaynak: https://www.knittingindustry.com/mayer-cie-extends-market-leader-status-in-turkey/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment