Yuvarlak örgü makineleri için yapay zekalı kumaş kontrol sistemi: Smartex-V1

San Francisco merkezli Smartex firması, elastan hataları, iplik kalınlığı, delikler ve iğne dahil olmak üzere yuvarlak örgü makinelerinde hatalı üretimi sıfıra yakın azaltacak gelişmiş sensör kamera sistemi geliştirdiğini duyurdu.

Smartex-V1 adı verilen dedektör sistemin örme ve iplik kaynaklı hataları tespit ederek örme kumaş üreticilerinin üretim maliyetlerini düşürebileceği söyleniyor. Sistem çok gelişmiş bir kamera ve  yapay zeka kullanıyor. Smartex, bu dedektör kamera sisteminin örgü makinelerine kolayca dahil edilebileceğini açıkladı.

Smartex-V1 aynı zamanda otomatikleştirilmiş içgörülü üretkenlik ve kalite raporları, internet üzerinden gerçek zamanlı üretim izleme de sağlaıyor. Smartex’in söylediği bir fırsat olan tam şeffaflık ve izlenebilirlik için üretim verilerinin % 100’ünü kaydeder ve depoluyor.

Elastan kusurları

Elastan kusurları, yuvarlak örmede tespit edilmesi en zor olanlardan biridir. Bununla birlikte, Smartex-V1 kontrol sistemi, elastan kumaşların üretimi sırasında meydana gelen kusurları gerçek zamanlı olarak tespit edebilmekte, üretim sürecine müdahale edebilmekte ve böylece kumaş rulolarındaki periyodik kusurlardan kaynaklanan israfı önlemektedir.

Kaynak: https://www.knittingindustry.com/advanced-fabric-inspection-system-for-circular-knitting-machines/

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment