Sartık Tekstil’in hedefi 2021’de iş hacmini yüzde 25 artırmak

Örme kumaş alanında faaliyet gösteren ve  bu alanda 40 yıllık tecrübesi olan Sartık Tekstil, 2020’de yeni bir yapılanmaya giderek hem üretim hem de pazarlama departmanlarında köklü değişikliklere gitti.

Sartık Örme Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sartık, müşterilerinden gelen taleplere göre üretim süreçlerini şekillendirdiklerini söyledi.

2020 yılında stratejik departmanlarda yapılanmaya giderek hedef büyüttüklerine işaret eden Mustafa Sartık, “Yeni dönemde firmamızın gerek ihracat, gerek iç piyasa, gerekse üretim ve istihdam alanında 2020 yılına kıyasla en az yüzde 25’lik artış planlıyoruz. Yatırım ve hazırlıklarımızı da bu doğrultuda yaptık” şeklinde konuştu.

Pandemi sürecinde piyasadaki iş akışının kısa bir süre durduğuna işaret eden Sartık, “Haziran ayından sonra işler çok hızlı ilerledi özellikle ihracatımız daha da arttı. Pandemi süreci artık insanlara farklı bir çalışma hayatı öğretti. Diğer yandan insanlar farklı uğraşlara yönelerek pandeminin etkisini azalmaya çalıştı. Bu da örme kumaş grubunda iş akışının artmasına sebep oldu. Bu durum bizim firmamıza da yansıdı” dedi.

ÜRETİMİN YÜZDE 75’İ İHRACATA

Öte yandan şirket olarak yapmış oldukları üretimlerin yüzde 75’ini ihraç ettiklerinin altını çizen Sartık, yeni ürünler konusunda yatırım yapacaklarını söyledi. Yapacakları yatırımın önemli bir kısmının üretime ayıracaklarını dile getiren Sartık, “Üretim ayağındaki iyileşmelere bağlı olarak ürün portföyümüzü de genişleteceğiz. 2021 yılında üretime yönelik yatırımlar düşünüyoruz bu da ciromuzu ve karlılığımızı direkt olarak etkileyecektir. Diğer yandan ihracat ayağındaki çalışmalarımızı artırmak adına hedef pazar araştırmalarımıza da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Buna ilave üretim sürecinde ham maddenin önemli bir kısmının yurt dışından ithal edildiğini dile getiren Sartık, “Bu durum üretim süreçlerinde dışa bağımlı olmamızı sağlıyor. Bunun önüne geçebilmek adına hem tekstil hem de kimya sektöründeki oyuncuların bir araya gelerek çözüm üretmesi milli gelire önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment