Nit Örme’den gençlere eğitim desteği

Nit Örme, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında örme triko alanında gençlere ücretsiz kurslar düzenliyor.

Tekstil sektöründe 1995 yılından itibaren hizmet veren Nit Örme, Elektronik Mühendisi İrfan Yolcular tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Nit Örme fason triko üretimiyle birlikte SHIMA SEIKI ve STOLL makinelerine yedek parça imalatı, servis, danışmanlık ve desen tasarımı bölümleriyle triko sektörüne hizmet vermeye başlamıştır.

2017 yılından itibaren Nit Design & Education Center olarak lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin dönem içi ve dönem sonu proje çalışmalarına desen tasarımından, ürün oluşumuna kadar olan süreçte ‘’eğitim ve uygulama’’ desteği vermektedir. Tüm Dünyayı etkileyen Covid-19 salgını edeniyle desen tasarım eğitimlerini, şimdilik online olarak Zoom üzerinden yürütüyorlar.

MBFWİ , MBFWİ New Gen by İMA, Marmara Üniversitesi Mezuniyet Defilesi, Koza Genç Tasarımcılar Yarışması, Design Week, Kumaş Tasarım Yarışması gibi birçok projelerde öğrencilere ücretsiz olarak destek vermiş, Deniz Berdan ve Tuba Ergin gibi başarılı tasarımcıların projelerine de destekte bulunmuşlardır.

Ayrıca İTÜ Rover Takımı’nın ‘İnsansız Kara Aracı’ ile ABD ‘de yapılan URC2020 University Rover Challenge Yarışması’nda üçüncülük elde ettikleri proje için, Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında, Nit Örme, projenin üretim ve geliştirme sürecinde destek olmuştur.

Kariyer günleri ve sertifika törenleri kapsamında öğrenim durumu fark etmeksizin kursiyer ve öğrencileri sektörle buluşturuyor, staj ve iş imkanı için aracı oluyorlar.

Nit Örme  AR-GE Çalışmalarıyla Fark Yaratıyor

Türkiye’nin en büyük Triko Makineleri Yan Sanayi Üreticilerinden Nit Örme, yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ki ‘Üretim İçinde Eğitim, Eğitim İçinde Üretim’ anlayışıyla eğitime katkılarını sürdürüyor.

Tekstil sektöründe 1995 yılından itibaren hizmet veren Nit Örme, Elektronik Mühendisi İrfan Yolcular tarafından İstanbul’da kurulmuştur. Nit Örme, fason triko üretimiyle birlikte SHIMA SEIKI ve STOLL makinelerine yedek parça imalatı, servis, danışmanlık ve desen tasarımı bölümleriyle triko sektörüne hizmet vermeye başlamıştır.

Nit Örme, Düz Örme Makinelerine (Shima Seiki, Stoll, Steiger,Protti, Universal) Yedek Parça İmalatı, Teknik Servis, Elektronik Kart Tamiri, Desen Tasarımı ve İplik İmalatı bölümleriyle triko sektörüne hizmet vermektedir.

Nit Örme Yönetim Kurulu Başkanı Sayın irfan Yolcular, 25 Yıllık firmanın bugün kendi alanında Dünya’nın en başarılı markalarından biri haline gelmesini, tek cümleyle özetliyor; “Önce Eğitim!”

Nit Örme sektöre Uygulamalı Desen Tasarım Eğitimleri’nin yanı sıra, Ar-Ge Laboratuvarları, Tektik Tasarım Atölyeleri, Ürün Geliştirme Üniteleri gibi birçok yatırımı ile göze çarpıyor.

Nit Örme Çin’de bilinen bir marka olmakla birlikte, ITMA Avrupa ve ITMA ASIA, Shanghaitex ITM Fuarları başta olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde fuarlara katılım sağlıyor. Her geçen gün artan ihracatıyla, ülkemize istihdam sağlıyor.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment