Rubenis, Mayer & Cie’yi tercih etti

Organik pamuklu örme kumaş üreten Rubenis Örme, İstanbul fabrikasında makine tercihini Mayer&Cie’den yana kullandı.

Günlük yirmi beş ton örme kumaş üreten Rubenis, İstanbul merkezli tam entegre tekstil şirketi, 2021 yılının başında sadece Mayer & Cie. makinelerinin bulunduğu yeni, son teknoloji üretim tesisi  faaliyete geçti.

Rubenis’te  Karl Mayer’in otuzdan fazla yuvarlak örgü makinesi kullanılıyor. Mayer & Cie, şirketin süprem, double jarse, ribana yapıları, polar örgü kumaş yapan şirket, kısacası, bir müşterinin isteyebileceği her şeyi, Rubenis fabrikasında sadece kendi iplik fabrikasından organik pamuk kullanıyor ve kumaş 100 ila 250 arasında tedarik ediyor.

Rubenis fabrikasındaki yuvarlak örgü makinelerinin üçte ikisi endüstriyel çerçeveli ve tüylerin yayılmasını önlemek için ayrı kabinlere yerleştirilmiş, Relanit 3.2 HS modelleridir. Bu son derece verimli makine tipinin en yaygın modeli 32 inçlik versiyondur, ardından 30 ve 26 inç versiyonları gelir. Tüm Relanit 3.2 HS makineleri E28 ölçüsünde örülür. Mayer & Cie., Elastomerik ipliklerin işlenmesinde de olağanüstü üretken olduklarını ekliyor. Rubenis ayrıca birkaç MBF 3.2 üç iplikli yün makinesi ve D4 2.2 II kullanır. Uzman kilitleme makineleri, 32 inçlik bir çerçeve üzerinde E18 ölçüsünde, MBF 3.2 ölçü E24 e ile örülür.

Kaynak: https://www.knittingindustry.com/circular-knitting/rubenis-invests-in-mayer-cie-for-stateoftheart-factory/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment