Tihi Teks emin adımlarla büyüyor

1974 yılında Türk Tekstil Endüstrisi için yedek parça üreterek sektörün ihtiyaçlarına el uzatan ve o yıldan beri %100 yerli sermaye ile tamamen milli üretim gerçekleştiren Tihi Teks, yatırımlarını arttırarak yoluna devam ediyor. Kurumsal yapısında aldığı yenilikçi kararlar ve üretimine yaptığı cesur yatırımlar ile Türkiye’de tek, dünyada sayılı üreticilerden biri olmanın gerektirdiği adımları atmaya devam ediyor.

Üretim hayatına bundan 47 sene önce çorap makinaları için platin üreterek başlamış olan Tihi Teks, tamamen yerli sermaye ile kurulmuş ve üretiminin tamamını Kırklareli-Babaeski’de bulunan fabrikasında bugün Çorap, Yuvarlak örgü ve Triko makinaları için platin başta olmak üzere birçok yedek parça ve yardımcı aparatların üretimini gerçekleştiriyor.

Tihi Teks bugün Türkiye’de örgü makinaları için platin ve yardımcı aparatların üretiminin tek imalatçısı olmanın haklı gururunu yaşarken aynı zamanda makine parkurunu genişletmekte ve yalın üretim sistemine geçiş yapmış durumda. Bu sayede müşterilerine hem daha hızlı cevap verirken hem de kalite standartlarını çok daha üst seviyelere çıkarmayı başarmış durumda. Yakaladığı yüksek kaliteli ürün portföyü ve üretim kabiliyetleri sayesinde üretiminin %30’unu başta İngiltere, Mısır, Arjantin, Özbekistan ve Peru olmakla birlikte 37 ülkeye ihraç etmektedir.

Güçlü bir üretici olmanın getirdiği sorumlulukla mühendislik yaklaşımını birleştirmeyi başaran Tihi Teks, kurumsal yapılanmasını bünyesine kattığı mühendisler ve yetkin personelleri ile büyütmeye devam ediyor. İstanbul-Bayrampaşa’da bulunan Merkez Satış Ofisinde tamamı mühendislerden oluşan satış ekibi ile müşterilerine tam teşekküllü mühendislik yaklaşımı ve hizmeti vererek hem teknik desteğini sunmakta hem de sektörde tüketicilerin yaşadıkları zorluklara çözüm üretmektedir.

Pandemi sürecinde piyasanın aksine yatırımlarını arttırmaya ve büyümeye devam eden Tihi Teks ilerleyen dönemlerde bünyesine katacağı sürpriz ürünler için alt yapı çalışmalarını emin adımlarla ilerletiyor. Yerli üreticinin yerli ürünlerle ülke ekonomisine katkı sağlayacağına inanan firma bu konuda sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için mühendisliğini ve bilgi birikimini sonuna kadar kullanıyor. Üretimini gerçekleştirdiği ürünlerin sadece ticari bir değeri olmadığını, ülke adına önemli bir misyonu taşıdığının farkında olarak müşterilerine hizmet verdiğinin bilincinde gelişimini sürdürmektedir.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment