Günöz Tekstil’in Malatya fabrikası üretime başladı

Fotoğraf: https://pusulamalatya.com

Malatya’da faaliyet gösteren tekstil fabrikalarında teşvikler meyvesini verdi. Günöz Tekstil’in ikinci etap yatırımları bitti. Fabrika faaliyete geçti.

Yatırım ve istihdam için getirilen teşvikler sonrası kentteki fabrika sayısı arttı.  Malatya Valisi Aydın Baruş da 1. Organize Sanayi Bölgesi‘nde yer alan Günöz Tekstil’e ziyarette bulundu.

Vali Baruş, fabrika müdürü İbrahim Seçil Aydın’la birlikte fabrikayı gezdi ve bilgiler aldı. 196 bin metrekare alan içinde 84 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösterdiklerini belirten Aydın, ilk olarak Çorlu’da ikinci olarak da Malatya’da fabrika kurduklarını söyledi. 2021 yılında işletmenin açılması dolayısıyla şu an için 400 kişiye istihdam sağladıklarını vurgulayan Aydın, ilerleyen zamanlarda toplam 2 bin kişiye istihdam sağlamak amacında olduklarını söyledi.

Malatya’da 250 milyon TL yatırımla tamamlanan GÜNÖZ Tekstil fabrikası üretime başladı. İlk etabında 400 kişi istihdam edilirken 2. etapla birlikte çalışan sayısı 2000 kişiye ulaşacak. Tesiste 84 bin m2 alanda pamuk ipliği üretecek.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment