Key Holding iplik fabrikası satın aldı

Key Holding, bir iplik fabrikası satın alarak bu yıl girdiği tekstil işinde hedef büyüttü. İslahiye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikanın üretim kapasitesini yeni makinelerle artıracak olan Key Mensucat firması, yıllık 18 bin tonluk üretim hedefliyor.

KEY Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Ciğer, tekstilin her zaman takip ettikleri sektörlerden birisi olduğunu, 2021 yılının ilk aylarında bir iplik fabrikası satın alma seçeneği karşılarına çıkınca da, bunu değerlendirmekte tereddüt etmediklerini söyledi. İslahiye Organize Sanayi Bölgesi’nde 6 adet open end ve 11 adet ring iplik üretim hattı bulunan tesisi satın alarak girdikleri tekstil sektöründe, yeni yatırımlar yapacaklarını ifade eden Mahmut Ciğer, “İlk hedefimiz, KEY Mensucat’ın yeni bir şirket olması sebebiyle operasyonlarını hızlıca oturtmak. Bu noktada da iyi bir yerdeyiz. Bir diğer hedefimiz ise, verdiğimiz yeni iplik makinesi siparişimizle, yıllık yaklaşık 18 bin tonluk üretim seviyelerine gelmek” dedi.

Mahmut Ciğer, orta vadedeki hedeflerinin KEY Mensucat’ın yapacağı yeni yatırımlarla, entegre bir tesis haline gelmesi olduğunu belirterek, “Tabii bu kapsamda uzun soluklu bir yatırım hamlesine girişmemiz lazım. Bunun için de, Holding olarak çalışmalarımızı yapmaktayız ve bu çerçevede de İslahiye OSB‘deki yerimizi genişletici adımlar atmış bulunuyoruz. Tekstil sektörünün lider makine imalatçıları ile gelecek vizyonumuza uygun yeni makine yatırımları için görüşmelerimiz devam ediyor. Halihazırda kapasitemizi ve ürün çeşitliliğimizi artıracak yatırımlar için ilk adımı attık” diye konuştu. KEY Mensucat’ın yeni girdikleri tekstil sektöründe uzunca bir yolculuğunun olacağını anlatan Mahmut Ciğer, “KEY Mensucat genç bir oluşumdur. Doğal olarak holdingimizin hedefleri doğrultusunda bu şirketimiz de stratejisini oluşturacak, bu minvalde büyüme adımları atacak ve yapılacak yatırımlar ile büyüdükçe de grubumuzun en önemli aktörlerinden birisi haline gelecektir” dedi.

Kaynak: https://www.dunya.com/sirketler/key-holdingden-tekstil-sektorunde-buyume-hedefi-haberi-632832

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment