Tekstil alıcısı 350 firma İstanbul’da

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO), ‘Gate of Business Textile B2B Istanbul’ etkinliği kapsamında 6 ülkeden kumaş ve tekstil ithalatçısı 350 firma, Türk üreticilerle görüşmek üzere İstanbul’a geldi.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO), Rusya, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Çekya ve Almanya’da kumaş ve tekstil yan sanayisinde faaliyet gösteren 350 ithalatçı firma ile 77 Türk üretici firmasının katılımıyla düzenlediği ‘Gate of Business Textile B2B Istanbul’ etkinliği başladı. Ticaret Bakanlığının koordinasyonuyla 3’üncü kez gerçekleştirilen organizasyon kapsamında, yabancı alım firmaları ile Türk üretici firmaları, 2 gün boyunca ikili görüşmeler yapacak.

Etkinlik kapsamında konuşan İTO Başkanı Şekib Avdagiç, ‘Gate of Business Textile B2B Istanbul’un kumaşta Türkiye’nin en büyük organizasyonu, tekstil yan sanayisinde ise en iddialı etkinlik olduğunu belirtti.

Doğu ile Batı’nın buluşma noktası İstanbul’un artık tekstil sektörünün küresel nabzının attığı merkeze dönüşmesi gerektiğini belirten Avdagiç, “Türk tekstili sadece nitelikli üretimiyle değil, tasarımıyla da bunu hak ediyor. Biz bu yöndeki girişimlere her türlü desteği vermeye hazırız. Bunu yapmayı başarırsak, İstanbul’un sokak ve caddelerinde, hatta bu salonda esen Türk tekstil rüzgarı, tüm dünyayı kaplayacaktır.” dedi. Kaynak: Dünya, haberin devamı: https://www.dunya.com/ekonomi/6-ulkeden-kumas-ve-tekstil-ithalatcisi-350-firma-istanbula-geldi-haberi-633691

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment