Shima Seiki New Jersey’deki tesisini kapattı

Japon düz örgü makinesi üreticisi Shima Seiki Mfg. Ltd.’nin bir yan kuruluşu olan Shima Seiki USA, Monroe, New Jersey’deki tesisini kapattığını ve ABD’deki merkezini Los Angeles’a taşıdığını duyurdu. 

“Shima Seiki USA Inc.’in bu yılın sonunda Monroe Township, NJ’deki 22 Abeel Road’daki NJ ofislerini kapatacağını duyurdu.

ABD’deki 35 yıllık yolculuğunu sonlandıran şirket bülteninde şu açıklamayı yaptı:

“NJ Ofislerimizi ilk olarak 1986’da, Kuzeydoğu’da triko imalatının hâlâ çok yaygın olduğu ABD’deki müşterilerimize hizmet vermek için açtık. 80’ler boyunca, pek çok üretici üretimlerini henüz yurt dışından temin etmemişti ve Philadelphia ve New York’ta hala birçok örme tesisi vardı. O zamandan beri, 80’lerin sonunda, markaların maliyetleri azaltmak ve köşeleri azaltmak için üretimi yurtdışına kaydırdığını görmeye başladık, ancak aynı zamanda örme tasarımına doğru gerçek işçilikten kopmaları nedeniyle trikodaki düşüşü de fark ettik.

O zamandan beri, dünyanın ilk WHOLEGARMENT – tam otomatik giyim 3D Örme makinelerini 1995 yılında piyasaya sürdük ve birçok marka ve şirketin dikkatini çekti ve iplikten tek bir kazağı sadece 30 dakikada örebilmesinden dolayı “Oriental Magic” adını aldı. Bu, “dikişi ortadan kaldırmaya” yönelik yenilikçi bir çözümle sektör üzerinde tarihi bir etki yarattı. Bu teknoloji, örme ürünlerin daha az emekle üretilmesine olanak sağladı ve bu da, üretimin işgücü maliyetlerinin yüksek olduğu ABD’ye geri dönmesi için çok önemliydi. 25 yılı aşkın bir süredir devam eden bu teknoloji, bugün olduğu yere gelebilmek için sürekli iyileştirmeler ve yenilikler geçirmiştir ve günümüzde en sürdürülebilir örgü biçimleri olarak bilinmektedir.

2000’li yıllarda, US Knitters’ın yeniden demirleme üretiminin WHOLEGARMENT ile gerçekleştirilebileceğini anlaması için bir iş modeli sergilemek için tesislerimizde biraz numune alma ve üretim yapmaya başladık. O zamandan beri, ileri görüşlü makine müşterilerimiz tarafından müşterilerine daha sürdürülebilir bir ürün sunmak için hızla benimsenen makul miktarda ilgi ve talep oluşturduk. Artık ABD’de WHOLEGARMENT üretimi sunan trikolar kurduk ve artık bir iş modeli fabrikasını sergilemeye ihtiyacımız kalmadı ve 2018 civarında numune alma ve üretim hizmetlerimizi sonlandırdık.

Bu muhteşem 35 yıl boyunca, bu yerde çok sayıda seminer, örnek vitrin, etkinlik ve parti düzenledik. Kuzeydoğu’da birçok triko ortadan kalkmış olsa da, sadece moda uygulamalarında değil, aynı zamanda ev eşyaları, otomotiv, tıp ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde yerli imalatta büyük bir canlanma görmeye başlıyoruz! New Jersey’de yeni bir tesis araştırdığımızı ve Doğu Yakası’ndaki müşterilerimize hizmet vermeye devam etmek için yeni ofislerimiz hakkında sizi bilgilendireceğimizi lütfen unutmayın.”

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment