Mayer&Cie için 2021 olumlu bir yıl oldu

2021 yılı, Albstadt merkezli yuvarlak örgü makinesi ve örgü makinesi üreticisi Mayer & Cie için olumlu bir yıl oldu. İki zorlu yıldan sonra, geçen yıl satışlar yine 100 milyon Euro’yu aştı ve bu yıl için görünüm, üretim çalışmaları ile umut vericiydi.

Yuvarlak örme makine sektöründe uzun vadede tam kapasite ile. Mayer & Cie., pazardaki üstünlüğünü korumak için hem süreçlerinin hem de ürünlerinin dijitalleştirilmesine güvenmeye devam ediyor. Mayer & Cie.’nin 2022 gündeminde, genel merkez konumunda, özellikle makine alanında önemli yatırımlar yer alıyor. Şirket ayrıca, yeni kojenerasyon ünitelerini piyasaya sürerek bir enerji yükseltme kilometre taşını da geçti.

Satışların kriz öncesi seviyeye dönmesi Mayer & Cie. Genel Müdürü Benjamin Mayer, “2020 ile karşılaştırıldığında, 2021’de Grup satışlarımız yaklaşık yüzde 40 arttı” dedi. 2019 ve 2020’deki iki zor yıldan sonra yuvarlak örgü makinesi üreticisi geçen yıl satışlarını yaklaşık 103 milyon Euro’luk istikrarlı bir seviyeye getirmeyi başardı. Ve daha da iyi bir sonuç elde edebilirdi. Benjamin Mayer, “Tedarik zinciri sorunları üretimi belirgin şekilde engelledi” dedi. “Sipariş durumu göz önüne alındığında, yüzde beşe kadar daha fazlası mümkün olabilirdi.” Albstadt tekstil makine üreticisinin sipariş pozisyonu, 2020’nin dördüncü çeyreğinden bu yana sağlam ve yüksek bir seviyede kaldı ve eldeki siparişler, yuvarlak örgü makinesi bölümünü yıl sonuna kadar meşgul edecek ve dünyanın dört bir yanından gelen siparişlerle birlikte. dünya, ama özellikle ve hiçbir değişiklik olmaksızın, şirketin ana pazarları Türkiye, Çin ve Hindistan’dan.

Ancak Yönetim, ilk bakışta satış piyasasını doğrudan etkilemeyebilecek, ancak ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı gibi sermaye malları sektöründe genel satın alma kısıtlamasına yol açabilecek Ukrayna’daki çatışmayı endişeyle karşılamaktadır. Mayer & Cie’yi de etkileyecektir.Ayrıca, yüksek enerji fiyatları ve malzeme tedariği ve lojistik kesintileri gibi çatışmanın etkileri, yılın ilerleyen dönemlerinde gerçek bir zorluk teşkil etmektedir.

Örgü makinesi bölümünde 2021 yılında sipariş pozisyonu toparlandı. Yeni makine ve özellikle yedek parça satışları 2020 rakamlarını önemli ölçüde aştı. “Örgü işinde,” dedi Benjamin Mayer, “satışlarımız hala onları görmek istediğimiz yerde olmasa da, bir dereceye kadar zemin kazandık. Mevcut makinelerde daha fazla geliştirme yaparak ve yeni makineler planlayarak önümüzdeki yıllarda bu alanda genişlemeyi hedefliyoruz.”

Kaynak: https://www.knittingindustry.com/positive-year-for-mayer-cie/

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment