Hazır giyimin 2021 yılı şampiyonları açıklandı

İHKİB, 2021’in en başarılı hazır giyim ihracatçılarını açıkladı.

2021 yılında gerçekleştirdikleri ihracatla ödül almaya hak kazanan İHKİB üyeleri 12 Mayıs günü düzenlenen bir gecede belli oldu. Çok sayıda ihracatçının katıldığı gecede 2021’in en başarılı ihracatçılarına Platin, Altın, Gümüş ve Başarı plaketleri verildi.

2021’de gerçekleştirdiği ihracatla sektörün en başarılı ihracatçısı ödülünü LCW  Waikiki aldı. Onu TGS Dış Tic. takip ederken üçüncü sırada Taha Pazarlama geldi.

Çorap ihracatında 2021’in en başarılı ihracatçısı Alpin Çorap oldu. Platin plaket alan bu firmayı,  20’inci sırada gelen Gelal Çorap takip ederken 53’üncü sırada Bony Çorap takip etti. Altın plaket grubunda Beks Çorap ilk sırada geldi.

 

İsmail Gülle toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İHKİB 2021 Yılı Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni”ni, İHKİB Başkanımız Sn. Mustafa Gültepe, birlik başkanlarımız ve ihracatçılarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Başarılı ihracatçılarımıza “marifet iltifata tabidir” diyerek ödüllerini takdim ettik.
Tüm dünyada üretim kesintileri yaşanırken, Kaliteden ve sağlık tedbirlerinden ödün vermeyerek üretimi aksatmayan ihracatçılarımız sayesinde Türkiye dünyada güvenilir liman olarak öne çıktı. Türk ihracatçıları, Mal isteyene mal Hizmet isteyene hizmet sundu.
Yıl başından bu yana hazırgiyim ihracatımız önceki yılın aynı dönemine göre %19 artarak 7,5 milyar $’a ulaştı. Siz kıymetli ihracatçılarımızın emeği ve yüksek gayreti sayesinde ihracat rekorlarını kırıyoruz. Bu başarıda katkısı olan tüm ihracatçılarımızı tebrik ediyorum.”

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment