ITM 2022 Fuarı 14 Haziran’da başlıyor

ITM 2022 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı için geri sayım başladı. Teknik Fuarcılık ve TÜYAP Tüm Fuarcılık ortaklığıyla düzenlenen fuar 14-18 Haziran tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak. 120 bin metre karelik bir alanda 12 salonda gerçekleştirilecek ITM 2022’nin, tekstil teknoloji liderlerinin geliştirdiği en son yeniliklere ev sahipliği yapacağı belirtildi. 

TÜYAP İcra Kurulu Başkanı Zeynep Ünal Öztop, ITM Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı’nın konusunda dünyanın ikinci, Avrasya’nın en büyük fuarı olduğunu söyledi. Tekstil ve hammaddeleri ihracatında yüzde 40’lara varan artış yakalayan Türkiye’nin, medikal tekstil, teknik tekstil ve ev tekstili ihracatında da artış gerçekleştirmeyi başardığının altını çizen Öztop şunları söyledi, “Sektör, yakaladığı bu başarıyı ITM 2022’de gerçekleştirilecek iş birlikleri ile daha da arttıracak. Bu yıl ‘Büyük Fikir’ sloganıyla tekstil sektöründe yeni fikirleri ve inovatif ürünlerini sergileyecek olan firmalar, sektör profesyonellerine bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacak. Üretime ve uluslararası trendlere değer katan tüm ürün ve hizmetler, katılımcılarımız tarafından 5 gün boyunca ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacak.”

Teknik Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney, “Tekstil teknoloji lideri firmaların dünya lansmanlarını yapacağı ITM 2022; Bangladeş, Hindistan, İran, Sırbistan, Rusya, Etiyopya, Malezya, Meksika, Mısır, Kamerun, Tanzanya, Hırvatistan ve Sudan gibi onlarca ülkeden alım heyetini ağırlayacak. Bu arada; tüm salonların yüzde 100 doluluk oranına ulaştığı ITM 2022 fuarımıza katılımcıların gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu etti. Son 4 aydır gelen yoğun başvuru taleplerinden dolayı yer veremediğimiz firmalarımızı ITM 2024’te ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Bu büyük şova tanıklık etmek isteyen herkesi fuarımıza bekliyoruz” dedi. Kaynak: https://www.dunya.com/sektorler/tekstil/tekstil-makinelerinin-kalbi-itm-2022de-atacak-haberi-660096

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment