Özel Fantazi İplik’ten Elazığ’a yatırım

Elazığ’da yatırım kararı alan Özel Fantazi İplik ve Tekstil Firması’nın fabrikasında hummalı çalışmalar sürüyor. Ağustos ayında fabrikanın hizmete başlayacağını ifade eden Başkan Öztürk, işletmenin ilk etapta beş yüz kişiye istihdam sağlayacağını söyledi.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’ün girişimleri Elazığ’da yatırım kararı alan Özel Fantazi İplik ve Tekstil Firması’nın Organize Sanayi Bölgesi Beşinci bölge ikinci etapta kurduğu fabrika büyük bir hızla ilerliyor. Fabrikanın kurulduğu alanda incelemelerde bulunan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, Fabrika yetkililerinin Elazığ’da yatırım yapması için büyük gayret sarf ettiklerini söyledi.

Başkan Öztürk “Ciddi gayretler sarf ettik. 6. Bölge şartlarından önce küçük bir tesis olarak düşündüler ilk etapta 30 40 dönümlük bir alana. Sonra yerleşik bir yerleşik işine girdik buranın ortamını görünce tesisi büyüttüler. Biz arsaları birleştirerek 84 85 dönüm gibi bir alana getirdik. Burada 45 ile 50 bin metrekare alanında bir kapalı alan yapılıyor. Burası gerçekten en dağlık olan yerdi. Kot farkı çok yüksek müthiş bir kot farkı yapıldı. Bu fabrikamız tamamen triko üzerine iplik ve boyahane ve çeşitli enstrümantalleri üretecekler. Böyle bir tesisin Elazığ’a gelmesi gerçekten önemli. Bu tesisimizin hedefi ilk etapta 600 kişi daha sonra 1000 kişiye kadar çıkabilecek. Bu işletmenin de yatırımı aşağı yukarı 350 milyon civarında daha da fazla olabilir.” dedi.

Kaynak: Elazığ Son Haber
https://www.elazigsonhaber.com/gundem/baskan-ozturk-fabrikanin-elaziga-yatirim-yapmasi-icin-buyuk-h108392.html

Share this post:

Recent Posts

Leave a Comment